Where Do You Go? [Browar PINTA]

Czy te podobne do siebie soczki, to dobry kierunek dla kraftu? Nie odpowiem na to pytanie pijąc piwa Where Do You Go? z Browaru PINTA.

Where Do You Go? [Browar PINTA]

A to nie miało być zakończenia tej serii? Być może coś źle przeczytałem, w świecie kraftu dzieje się sporo i nie raz pomyliłem pewnie wątki. Dzisiejsze piwo to połowa duetu, który ukazał się na początku 2021 roku. Sprawdziłem dwie pozycje, ale opiszę tylko jedną z nich. Dlaczego? Nie nadążam powoli z przygotowaniem materiału. Jeden piwny wpis to około 40 minut siedzenia przed komputerem, a ostatnio mam mało czasu na swoje hobby. Tak więc wybieram tylko niektóre pozycje. Tym razem wybór padł na Where Do You Go? Dlaczego? Nic prostszego, nazwa skojarzyła mi się z hitem grupy No Mercy.

STYL: DDH Double IPA
EKSTRAKT: 20,0 Plato
ALKOHOL: 8,1 %
SŁODY: jęczmienny pilzneński, Chit; pszeniczny jasny, owsiany; płatki: owsiane błyskawiczne, pszenne błyskawiczne; maltodekstryna
CHMIEL: do kotła: ekstrakt chmielowy; na whirlpool: Azacca®; na zimno do tanku: Azacca®, Azacca Cryo Hops®, Simcoe®, Simcoe® Cryo Hops®, Idaho 7® Cryo Hops®
DODATKI: ?
DROŻDŻE: Wyeast 1318 London Ale III
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 19.10.2021

Browar informuje, że piwo zostało uwarzone według sprawdzonej receptury. Motywem przewodnim ma tu być żywica, odpowiedzialnym za nią będzie chmiel Simcoe. Nie muszę go chyba przedstawiać? Tło stanowić będą tropiki. W składzie widzę odmiany Azacca oraz Idaho 7, więc powinno być dobrze. Jeśli chodzi o Hoprate to wyniósł on 25 gram na litr, sporo. Stąd też na puszce widzę skrót DDH. Piwo fermentowało na drożdżach London Ale III, pasują one idealnie do tropikalnych soczków.

Motywem przewodnim serii jest przedstawienie ekipy browaru. Tym razem swoją część do przepisu dołożył Paweł, widoczny na zdjęciu. Ładuje on kolejny karton z piwami idącymi w świat. Może to właśnie puszka z tego kartonu stoi przede mną? Istny Matrix. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze PINTA w Wieprzu.

Where Do You Go? [Browar PINTA]

KOLOR
Nieco ciemniejsze, niż standard New England. Zamglenie, check, mało piany, check.

AROMAT
Zapach cechuje wysoka intensywność. Sporo tu żółtych, słodkich owoców, idą one zdecydowanie w pestkowce. Brzoskwinia, ananas, nieco mango. Wszystko jest na swoim miejscu.

SMAK
Pierwszą rzeczą, na jaką zwróciłem uwagę jest soczystość. To ona sprawia, że piwo dostaje na starcie dużego plusa. Na puszce pisało coś o goryczce, na razie jej nie czuję. Wprawdzie finisz w stylu żywicy jest tu obecny, ale jego moc oceniam na 10% całości. Reszta to oczywiście owoce. Brzoskwinia, ananas, nektarynka, skórka z cytrusów, jest też nieco trawy. Ciało nie jest już tak soczyste, teraz ma lekko szorstki wydźwięk. Cieszy mnie, że chmiel dał tu bardzo wyraźne nuty. Czasami DDH jest jedynie sloganem, dziś jest inaczej. Piwo może nie zapadnie na długo w pamięć, sporo obecnie podobnych pozycji, ale nie ma tu wad. Szybko znika ze szkła, polecam.

Where Do You Go? [Browar PINTA]
OCENA : 4,25 / 5,00

Poziom tych wszystkich New England poszedł w górę, bez dwóch znać. Where Do You Go? nie wyróżnia się smakiem, ale jest bardzo dobrze uwarzone.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments