We Are the Universe [Browar Maltgarden]

Premiera jeśli chodzi o polskie blogi. Właśnie wjeżdża recenzja piwa We Are the Universe z Browaru Maltgarden.

We Are the Universe [Browar Maltgarden]

Nie często jaram się tak piwem, które będę opisywał. We Are the Universe to świeżynka, na rynek trafiła kilka dni temu. Olsztyński Piwosznik był jednym z pierwszych sklepów, który dostał to piwo. Jak tu nie skorzystać z takiej okazji? Będzie to chyba trzeci przypadek w historii bloga, gdy opisuję piwo jako jeden z pierwszych. Na ową chwilę Untappd ma raptem 3 Checkiny. Przez chwilę wahałem się nad zakupem, wszystko za sprawą stylu. Nie do końca przepadam za kwasami, ale sięgam po nie coraz częściej. Zaczęło się od kwaśnych IPA i teraz proszę. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Nie lubiłem kiedyś ostrych potraw, a teraz wszędzie dodaję chilli. Podobnie było z kawą. Teraz jest kwas. Zastanawiam się, czy będzie lepiej niż w przypadku piwa Mango Sour Ale z Browaru Cieszyn?

STYL: Double Fruited Sour Ale
EKSTRAKT: 16,0 Plato
ALKOHOL: 5,5 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: ?
DODATKI: mango, brzoskwinia, laktoza
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 05.10.2020

Z etykiety nie dowiedziałem się za wiele, Double Fruited Sour Ale With Mango and Peach. Podstawą będzie więc kwaśne Ale. Obecnie odbiorcy wymagają więcej i jeszcze więcej, stąd zapewne do Double z nazwie. Kiedyś nikt nie chwaliłby się dodaniem podwójnej ilości owoców, teraz jest to mus. Hasło przyciąga klienta. Maltgarden dodał tu mango i brzoskwinie. Patrzę tak na ekstrakt i widzę, ze 16 Plato odfermentowało do 5,5% alkoholu. Czy cukry resztkowe zadają o większą słodycz?

Etykieta utrzymana jest w bardzo letniej i żywej kolorystyce. Żółta oraz nieco różowa barwa dobrze się prezentuję. Pozostałe elementy bez zmian. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze w Lęborku.

We Are the Universe [Browar Maltgarden]

KOLOR
Inny styl, a wygląd ten sam. Widać tu jasną żółtą barwę, piwo jest pełne, pięknie zamglone. Piana nie jest zbyt okazała, opada po kilku minutach.

AROMAT
W pierwszej chwili poczułem kwas, efekt Sour zaliczony. Owoców też jest dużo, te Double nie jest jedynie sloganem. Bardzo wyraźnie, czuję tu brzoskwinie, jest ona bardzo wyraźna. W tle majaczy mango, daje ono dużo słodyczy. Kolejne podejście nie jest już tak intensywne.

SMAK
Wyraźnie, to na pewno. Całe moje podniebienie wypełnił posmak brzoskwini, miesza się ona z kwasem. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej ten owoc był aż tak naturalny? Szacunek. Z minusów za to mango, nie ma go wcale. Przynajmniej na początku. Piwo jest soczyste, to też zasługa owoców, na pewno nie chmielu. Ponarzekałem na mango i proszę. Pojawiło się ono w postaci słodyczy na finiszu. W moim ogólnym odczuciu piwo powinno być nieco bardziej kwaśne. Fani Sourów będą zawiedzeni, tak jak fani IBU pijący współczesne West Coast IPA. W trakcie picia niewiele się zmienia. Kończę butelkę, a smak jest niemal identyczny, jak na początku. Brzoskwiniowy Ale z muśnięciem kwasu, mango ledwo, ledwo.

We Are the Universe [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,00 / 5,00

Większa moc owoców jest tu dobrze wyczuwalne. Dla mnie numerem jeden jest brzoskwinia. Ciekawe piwo.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments