Ursa Major [North Brewing Co]

Dziś na moim blogu zadebiutuje North Brewing Co i ich podwójna IPA Ursa Major.

Ursa Major [North Brewing Co]

Na brytyjskiej scenie pojawił się nowy zawodnik, jest nim North Brewing Co. Nie jest to nowy browar, powstał już w 2015 roku w Leeds. W tym samym mieście warzy też cenione przeze mnie Northern Monk. Wraz z browarem otworzony został tap room. Pierwsze nagrody zaczęły pojawiać się już dwa lata po otwarciu. W takim tempie wbije się chyba szybko do top 100 RateBeer. Do tej pory nie byłem zdecydowany na zakup puszki z North Brewing Co. Internetowy sklep Honest Brew okrzyknął North Brewing Co najlepszym brytyjskim browarem minionego roku. Ok, ale czekałem, aż uwarzą coś konkretnego. Pewnego dnia odpaliłem przeglądarkę i proszę. Imperial IPA w stylu New England. Jeśli browar mnie nią nie przekona, to podziękuję.

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 8,1 %
SŁODY: ?
CHMIEL: Mosaic, Ekuanot
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 13.02.2019

Na samej puszce nie znalazłem za wiele informacji na temat składu. W internecie też pustka. Browar obiecuje tonę owoców oraz konkretne ciało. Na szczęście udało mi się znaleźć informacje na temat chmielu. Użyto tu odmian Mosaic oraz Ekuanot.

Wszystkie opakowania browaru North Brewing Co utrzymane są w podobnym stylu. Załamane linie, jeden kolor i czarne tło. Wygląda to ok, coś na kształt złudzenia optycznego. Na odwrocie znajdują się informacje na temat zawartości puszki. Nie znalazłem tu nic na temat składu. Obym mógł powiedzieć więcej na temat piwa. Ursa Major jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w browarze North Brewing Co w Leeds.

Ursa Major [North Brewing Co]

KOLOR
Tu nie mam pytań. Piwo ma jasną żółtą barwę, wygląda jak idealny reprezentant stylu New England. Pod światło jest jeszcze lepiej. Na powierzchni unosi się niewielka warstwa piany.

AROMAT
Czy wszyscy Brytyjczycy robią to tak dobrze? Wow, jednak opinie o tym piwie nie były przesadzone. W mój nos uderza moc soczystych tropikalnych owoców. Jest mango, brzoskwinia i coś tam jeszcze. Można wymienić cały stragan. Na razie jestem pod sporym wrażeniem. Zapach jest świeży i intensywny. Daję maksa.

SMAK
Tu też będzie dobrze? Werble … i … o tak. Zaraz po nabraniu piwa do buzi uwalnia się potężna dawka owoców. Na finiszu pojawia się coś w stylu mango lub papai. Goryczka jest praktycznie niewyczuwalna. Jest jakaś lekka kontra, ale to owoce rządzą. W drugim łyku czuję jeszcze więcej cytrusów. Chyba pierwszy raz odnotowałem w piwie motywy słodkiego, żółtego jabłka? Muszę też wspomnieć o ciele, jest ono rewelacyjne. Gładkie oraz pełne, tak powinna smakować każda Imperial IPA. Nie żadna woda z chmielem, tylko konkret. Piwo dedykowane zdecydowanie fanom New England. Jest słodko i tropikalnie. Kurcze, ale to jest świeże. Po kilku łykach owoce nieco bledną, chociaż nie, są dalej na swoim miejscu. Odczuwam za to coraz więcej grejpfruta. To on odpowiada za goryczkę, walczącą z tropikalną słodyczą. Jest fajnie, owocowo i tak do samego końca. Pod koniec robi się nieco zielone, ale dalej oceniam je wysoko.

Ursa Major [North Brewing Co]
OCENA : 4,25 / 5,00

Kolejny banger z UK. Na pewno wrócę jeszcze do North Brewing Co, właśnie tak zdobywa się nowych klientów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments