Unconventional Tactics [Verdant]

DIPA z Nelson Sauvin? I już otwieram puszkę piwa Unconventional Tactics z Verdant.

Unconventional Tactics [Verdant]

Trochę się ostatnio opuściłem, jeśli chodzi o nowe piwa z Verdant. Browar zmienił nieco sposób zamawiania w swoim sklepie internetowym. Wcześniej klient miał to wyboru dowolną ilość puszek, obecnie jest to minimum 6 sztuk. Sami przyznacie, że sześć sztuk jednego piwa to sporo. Tak więc wybieram tylko te, które zapowiadają się bardzo dobrze. Pisałem o tym kilka tygodni temu, Verdant nie jest już tak wychwalany jak jeszcze dwa lata temu. Sporo osób zarzuca im, że warzą ciągle jedno i to samo piwa. Dodatkowo ich DIPA wydają się być za słodkie. Zastanowiłem się nad ostatnim zdaniem i przez słodycz rozumiane jest zapewne odczucie dojrzałych owoców. Dla mnie nie jest to żadna wada, lubię soczyste, żółte mango. Piwo słodkie kojarzy mi się z karmelem, cukrem. Może komuś przeszkadza wyraźniejsze ciało, ale to akurat jest zaletą stylu DIPA.

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 8,0 %
SŁODY: Barley, Wheat
CHMIEL: Nelson Sauvin
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 21.07.2021

Co ostatecznie przekonało mnie do zakupu piwa Unconventional Tactics? Chmiel. Moją ulubioną odmianą chmielu jest Nelson Sauvin, nigdy się z tym nie kryłem. Verdant postanowił uwarzyć najbardziej nelsonowe piwo w historii i użył wyłącznie tego chmielu. Goryczka, aromat, smak, wszystko pochodzi od tej odmiany. Jako fan białych owoców nie mogę się już doczekać.

Etykieta prezentuje się zacnie. Taktyka wymieniona w nazwie dotyczy wschodnich sztuk walki. Widzę tu medytującego samuraja, czarny szkic robi wrażenie. Podoba mi się dbałość o każdy szczegół. Autorem rysunku jest lokalna ilustratorka Sonia Hensler. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w Verdant.

Unconventional Tactics [Verdant]

KOLOR
Pod względem wyglądu Verdant trzyma wysoki poziom. Jasne, pełne, zamglone, nieco piany. Mogę przejść do dalszej degustacji.

AROMAT
Zapach jest bardzo wyraźny. Nie są to typowe białe winogrona, czuję ich wyraźne słodkie odmiany. Zapach nie jest może zbyt ciężkie, ale daleko mu do niedojrzałych owoców. Jest też nieco łodygi.

SMAK
Piwo jest pełne, i słodkie. O tak. Na początku jest ciężko, a na finiszu nawet nieco mnie rozgrzało. Moje gardło odzwyczaiło się od imperialnych IPA z UK? Nie, początek jest średni. Piwo powinno się oceniać po tym jak kończy, więc idę dalej. W kolejnym podejściu jest już lepiej. Finisz wypełnia winogronowa nuta, z czasem te białe owoce zaczynają przybierać na sile. Niestety, cały czas towarzyszy im pewien ciężar. Nie przeszkadza już tak, jak na początku, ale musicie wiedzieć, dlaczego piwo nie dostanie 5,00 😉 Najbardziej brakuje mi tu soczystości. Ciało jest pełne, smak wyraźny, ale wszystko jest takie normalne. Nie ma tu efektu wow. Piwo jest po brzegi wypełnione słodyczą. Nie jest to na szczęście karmel, po prostu dojrzałe owoce, ale browar przyzwyczaił mnie do wyższego poziomu. Szkoda tych winogron, w smaku powinno być ich zdecydowanie więcej. W połowie puszki ciężar całkowicie zniknął. Teraz mogę się delektować. Wyłapałem sporo pestkowców, w ciemnościach nie odgadłbym, że to Nelson Sauvin. Dobre, ale piłem lepsze.

Unconventional Tactics [Verdant]
OCENA : 4,00 / 5,00

Chyba jedna ze słabszych DIPA ze stajni Verdant. Zbyt ciężkie, aby cieszyć się w pełni owocowym smakiem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments