Triple Hopped Triple IPA [North Brewing Co]

Piwo Triple Hopped Triple IPA z North Brewing Co to bez wątpienia król ostatnich tygodni.

Triple Hopped Triple IPA [North Brewing Co]

Tego piwa nie mogłem przegapić. Jest to obecnie najlepiej oceniane piwo w UK ze średnią na Untappd powyżej 4,6. Być może jest to też najwyżej oceniana IPA w Europie? w 2019 roku brytyjski browar North Brewing Co uwarzył piwo z amerykańskimi specjalistami od chmielu, browarem Other Half. Ta DIPA została najlepiej ocenionym piwem w rankingu sporządzonym przez sklep Premier Hop. W związku z tym browar postanowił uwarzyć Triple IPA bazującą w dużej mierze na poprzednim przepisie. Do warzenia zaproszono sklep oraz brytyjskich blogerów, a może bardziej podcasterów  z Triple Hopped. Piwo miało już wielu zwolenników zanim trafiło jeszcze do sprzedaży. Stąd też problemy ze zdobyciem puszki, sklepy sprzedawały je często w formie 1 puszka na osobę. W zeszłym tygodniu widziałem mała dostawę, jeden sklep udostępnił 48 puszek, które wyprzedały się w mniej niż 2 minuty.

STYL: Triple IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 10,0 %
SŁODY: Barley, Oats, Wheat
CHMIEL: Citra, Galaxy, Mosaic
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 21.04.2020

O co tyle hałasu? Skoro podstawowa wersja zdobyła tytuł piwa roku 2019, to potrójna wersja musi być jeszcze lepsza. Odpowiednie ciało ma zapewnić tzw. Double Mash, czyli podwójne zacieranie. W zasypie znalazło się sporo pszenicy oraz owsa, co dało wysoki ekstrakt początkowy. Dużo słodyczy i geste ciało mają być idealną przeciwwagą dla mocnej dawki chmielu. Właśnie, piwo było trzykrotnie chmielone na zimno. Browar zdecydował się na użycie swojej ulubionej australijskiej odmiany : Galaxy oraz popularnego amerykańskiego duetu : Citra i Mosaic.

Puszki z North Brewing wyglądają zazwyczaj tak samo. Tym razem widzę tu czarno-białe tło oraz zielone motywy. Są też logotypy wszystkich uczestników warzenia tego cuda. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w browarze North Brewing Co w Leeds.

Triple Hopped Triple IPA [North Brewing Co]

KOLOR
Piwo jest mega mętne, pięknie to wygląda. Barwa nie jest idealnie żółta, może to już pierwsze objawy utlenienia?

AROMAT
Piękny i intensywny aromat soczystych owoców. Czuję to mango, brzoskwinię i inne pestkowce. Zapach jest świeży i soczysty. Kilkukrotnie chmielenie na zimno zrobiło swoje

SMAK
Piłem ostatnio sporo DIPA, DDH, ale jakie to piwo jest soczyste! Pierwszy łyk dostarcza owoców już przy nabraniu piwa do ust. Brzoskwinia, mango, mandarynki, wow. Ciało jest gęste, to nie żadna farbowana TIPA. Posmak owoców pozostał w moich ustach na długo po przełknięciu piwa. Co za soczek, mniam. Mega soczystość, jak wyciśnięty miąższ. Alkohol, co tu o nim napisać? 10% ukryto idealnie. Teraz owoców jest tu jeszcze więcej. Tęskniłem za tak dobrą Triple IPA. Czuć moc, owoce buchają ze szkła niczym rozpalony piec. Największym plusem piwa jest jego ciało, jakbym miał w ustach tropikalną gumę do żucia. I tak do ostatniej kropli. Trochę już tych piw wypiłem, ale dziś jest naprawdę dobrze. Hajp jest prawdziwy, najlepsze piwo UK 2020? Ja jestem na tak.

Triple Hopped Triple IPA [North Brewing Co]
OCENA : 4,75 / 5,00

Bardzo dobra TIPA, chyba najlepszy przedstawiciel stylu z Europy od czasów pierwszej warki Chubbles.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments