Too Young To Be Herod 2018 [Browar Artezan]

Święta, święta i po świętach, a u mnie Too Young To Be Herod 2018 z Browaru Artezan.

Too Young To Be Herod 2018 [Browar Artezan]

Piwo Too Young To Be Herod 2018 to kolejna edycja tego świątecznego specjału serwowanego nam co rok przez Browar Artezan. Kurcze, jakoś mi z nimi ostatnio nie po drodze. Nie pamiętam kiedy ostatni raz piłem piwo z tego browaru? W piwnicy czeka na mnie Samiec Alfa 2018, ale jeszcze trochę z nim poczekam. Chyba moim ostatnim piwem od jeży był Too Young To Be Herod 2017. Wypadł on raczej średnio, oby tego … zeszłoroczna edycje była dużo lepsza. Patrząc jednak na opinie krążące w internecie, będzie z tym ciężko. Widziałem nawet wpisy, że jest to “anty-piwo roku”. Lepszej reklamy robić mi nie trzeba, pora sprawdzić, czy na prawdę jest tak źle?

STYL: Christmas Stout
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 10,0 %
SŁODY: jęczmienny, płatki owsiane
CHMIEL: ?
DODATKI: Ziarna kakaowca, śliwki wędzone
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 30.03.2019

Wersja 2018 jest nieco mocniejsza, niż ta z 2017 roku. 10% brzmi już konkretnie jak na piwo świąteczne.  Browar Artezan zdecydował się na dodatek ziaren kakaowca oraz wędzonej śliwki. Piłem już piwa z każdym z nich, ale razem będzie to chyba mój pierwszy raz? Zaznaczę, że należę do zwolenników wędzonej śliwki, nie każdy ją lubi.

Etykieta różni się od tej zeszłorocznej jedynie kolorem. Wtedy rządził pomarańczowy klimat, teraz widzę tu odcienie fioletu. Chłopak trzyma koronę w identyczny sposób, a na dole widać duże 2018. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Artezan w Błoniach.

Too Young To Be Herod 2018 [Browar Artezan]

KOLOR
Ciemność, widzę ciemność. Jeśli każde piwo świąteczne tak by wyglądało, to byłbym w siódmym niebie. Całość okraszona jest niewielką brązowa pianą, tyle w temacie.

AROMAT
Piękna wędzona śliwka. Jeśli piwo zebrało niepochlebne opinie ze względu na ten aromat, to będę stał za nim murem. Ależ to jest pięknie wędzone. Śliwka sprawia wrażenie słodyczy i właśnie wędzonki. Poza tym nie czuć tu nic innego.

SMAK
Tu nie jest już tak rewelacyjnie. Śliwka jest lekko wędzona, a trochę palona? Dziwnie to na razie smakuje. Z czasem wychodzą te nuty wędzone, ale pierwsze chwile po przełknięciu są słabe. Rozmyte nie wiadomo co. Oprócz tego za dużo się tu nie dzieje. Ten smak wszystko zdominował, tak jak w aromacie, ale tam było lepiej. Szkoda, zapowiadało się dobrze, a jest rzeczywiście blado. Jest bardzo jednowymiarowe i bez szału. Z czasem mimo małej intensywności śliwki jest ona wszechobecna i zaczyna lekko denerwować. Do tego wodniste ciało, które w niczym nie pomaga. A z plusów? Alkohol jest dobrze ukryty i jeśli ktoś lubi ten klimat, to na pewno mu podejdzie. Ja lubię wędzone klimaty, ale tu śliwka do mnie nie trafia.

Too Young To Be Herod 2018 [Browar Artezan]
OCENA : 3,25 / 5,00

Trochę się z nim musiałem namęczyć. Lubię piwa z wędzonymi elementami, ale to mi ewidentnie nie podeszło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments