THX GUYS [AleBrowar / Browar Minister]

Pora na przyjemną kooperację AleBrowaru oraz Browaru Minister. Przed Państwem THNX GUYS.

THX GUYS [AleBrowar / Browar Minister]

Każda okazja jest dobra do uwarzenia piwa. Urodziny? Jak najbardziej. Piwo powstało z okazji 10 urodzin agencji reklamowej Ostecx Creative, która może pochwalić się największym piwnym portfolio w naszym kraju. To oni projektują etykiety dla AleBrowaru oraz Browaru Minister. Minister ma swoją siedzibę w Poznaniu, podczas mojej następnej wizyty w tym mieście będzie to obowiązkowy punkt mojej wycieczki. Nie udało mi się jeszcze spróbować żadnego piwa z ich logo. Na szczęście AleBrowar zdecydował się na kolejną kooperację, ich niedawna współpraca z ukraińskim browarem MOVA Coconut Milk New England DDH IPA zdecydowanie mi podeszła. Jak będzie dziś?

STYL: Tropical Sorbet DDH New England
EKSTRAKT: 16,0 Plato
ALKOHOL: 5,0 %
SŁODY: Pale Ale, pszeniczny, płatki owsiane, słód owsiany, płatki pszenne, słód dekstrynowy, słód zakwaszający
CHMIEL: Citra BBC, Chinook, Cashmere
DODATKI: ananas (1,5%), mango (0,7%)
DROŻDŻE: London Fog
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 27.01.2020

Browary nie obiecują, one gwarantują, że piwo będzie soczyste, pijalne i przyjemnie chmielowe. W zasypie widzę słód dekstrynowy znany mi z angielskich piw. Poza tym DDH świadczy o konkretnej dawce chmielu, a jeśli już o nim mowa to w piwie wylądowały takie odmiany jak Citra BBC, Chinook oraz Cashmere. Nie piłem jeszcze dobrego piwa z dodatkiem ananasa, może THX GUYS to zmieni?

Etykieta jest naprawdę ładna. Od razu widać nietypowe przycięcie oraz różne rodzaje wydruku. Jest mat oraz elementy odblaskowe, całość wygląda jak połączenie kilku stylów. Jest zdjęcie loda oraz doszkicowane postacie reprezentujące oba browary. Wydruku tej etykiety podjęła się firma Eticode. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze w Lęborku.

THX GUYS [AleBrowar / Browar Minister]
KOLOR
Piwo jest dosyć jasne, może nie idealna jasna żółta barwa, ale blisko. W szkle utworzyła się niewielka czapa piany.

AROMAT
Czy czuję sorbet? Nope. Czy piwo ma fajny aromat? Tak. Czuję tu cytrusy, trochę tropików i do tego ciekawa czerwona nuta. Może też nieco pestkowców? Wszystko na sporej intensywności.

SMAK
W pierwszym łyku poczułem fajny chłodny finisz w stylu truskawki połączonej z tropikami. Przy kolejnym podejściu jest też coś w stylu jabłka. Chmiel jest tu stonowany, czuć go jedynie na początku gdy nabiera się piwa do ust. Ciało też na plus, lekko soczyste, a finisz jest fajnie stonowany, bez grama słodyczy. Piwo nie jest może w stu procentach sorbetowe, ale sorbet owocowe mają właśnie taki naturalny, nie słodki finisz. Plus, że chmiel nie kłuję, nie czuć granulatu. Jeśli ktoś szuka IPA bez przesadnej słodyczy, znajdzie tu coś dla siebie. Kurcze, to piwo jest bardzo gładkie. Z czasem pojawiło się sporo tego sorbetowego jabłko, nice. Im dłużej się je pije, tym staje się lepsze. W połączeniu ze smakiem idealne na obecną pogodę.

THX GUYS [AleBrowar / Browar Minister]
OCENA : 4,00 / 5,00

Na początku nie wierzyłem w efekt sorbetu, a tu proszę. Bardzo orzeźwiająca pozycja, udany urodzinowy prezent.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments