This Bird Can’t Fly [Browar Maltgarden]

Czy piwo This Bird Can’t Fly z Browaru Maltgarden okażę się kraftowym nielotem?

This Bird Can't Fly [Browar Maltgarden]

Dobra, musiałem wymyślić chwytliwy tytuł. Nie sądzę, aby kolejny Pastry Sout goszczący na naszym rynku okazał się klapą. Pisałem już o tym ostatnio, Browar Maltgarden nie próżnuje. W tym miesiącu pojawiły się cztery nowe puszki, jedną z nich jest właśnie This Bird Can’t Fly. Ostatnio jest bardzo głośno o stylu Pastry Sour. Chyba żaden inny styl nie elektryzuje obecnie tak sceny kraftowej jak słodko-kwaśne owocowe soczki. Nie będę się ponownie wypowiadał na ten temat, jeśli lubisz to kup, jeśli nie, to nie. Niby w 2020 roku każdy ma otwarty umysł, ale jak tylko masz inne zdanie, to niektórzy reagują wręcz agresywnie.

STYL: Prickly Pear & Kiwi & Lime Pastry Sour
EKSTRAKT: 20,0 Plato
ALKOHOL: 5,5 %
SŁODY: Jęczmienny, owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: ?
DODATKI: Opuncja figowa (5%), kiwi (5%), limonka (1%)
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 15.02.2021

Przejdę do najważniejszego, czyli owoców. Limonka pojawiała się już w kilku Pastry Stoutach i zawsze miło ją wspominam. Największy procentowy udział stanowi opuncja figowa oraz kiwi. Nie jestem wielkim fanem kiwi, nie kupuję go za często i zastanawiam się co pozytywnego może wnieść ten dodatek? Dam się zaskoczyć. Na końcu opuncja figowa, czyli kaktus w płynie. Jest taki sok firmy Tymbark, smakuje on nieco sztucznie. Czy piwo pójdzie w jego ślad?

Zielono-żółte plamy. Przyznam, że wyglądają one bardzo soczyście. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze w Lęborku.

This Bird Can't Fly [Browar Maltgarden]

KOLOR
Piwo prezentuje się średnio. Ciemna bursztynowa barwa, lekko zamglone, zero gazu. No nic.

AROMAT
Nutą przewodnią jest tu kaktus. Ma on słodką podbudowę. Na siłę idzie się tu doszukać kiwi, ale jest ono bardzo lajtowe. Gdzie ten kwas?

SMAK
Odpowiedz brzmi: w smaku. Pierwszy łyk nie jest zbyt przyjemny. Wszystko przez rozjechaną paletę smaków, która ma w sobie dużo kwasu. Po przełknięciu pojawia się finisz w stylu kaktusa, nieco słodki. Być może idący w miód? Na razie jest więc średnio. W kolejnych podejściach kaktus się nieco poprawił. Przeszkadza mi tu fakt, że ten słodki finisz jest nieco za słodki. A kaktus podchodzi mi pod miód, który nie jest moim ulubionym dodatkiem. Początek jest kwaśny, i to wyraźnie. Szkoda, że nie na odwrót. Po takiej dawce słodyczy przydałby się kwaśny finisz. Na puls kiwi, które odnajduje się między poszczególnymi elementami. Wprowadza nieco kwasu, w stylu ledwo dojrzałego owocu. Z czasem obie strony, kwaśna i słodka, są nieco bliżej siebie. Wychodzi to piwu na dobre. Bez tego miodowego kaktusa jest znacznie lepiej. I tak jest bez szału.

This Bird Can’t Fly [Browar Maltgarden]
OCENA : 3,50 / 5,00

Wykrakałem, coś tu chyba do końca nie zaskoczyło albo trafiłem na złą puszkę. Bardzo średnio to wyszło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments