Supernova Challenge [Browar Maltgarden]

Odlatuję do innej “Galaxy” z piwem Supernova Challenge z Browaru Maltgarden.

Supernova Challenge [Browar Maltgarden]

Browar Maltgarden robi to co wychodzi mu w tym roku zaskakująco dobrze. Chodzi tu o premierowe paczki w skład których wchodzi kilka piw. Zazwyczaj jest to zestawienie Pastry Sour plus Imperial IPA. Te drugie wychodzą w dwupaku. To tej pory kupowałem jedną puszkę, jednak ostatni duet The Journey Begins oraz More Than Splash był tak dobry, że tym razem postanowiłem od razu zakupić dwie pozycje. Obawiam się nieco o formę piwa, gdyż z DIPAmi od Maltgardena jest jak z kolejką górską, raz do góry, raz w dół. Te najgorsze trzymają i tak wysoki poziom, ale skoro pretenduje się do numeru jeden w kraju średnia jakości powinna być wyższa.

STYL: Double IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 7,2 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Galaxy
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 04.07.2021

Zauważyłem, że od pewnego czasu browar nie podaje ekstraktu początkowego swoich IPA. Ciekawe dlaczego? Drożdże zeszły jedynie do 7,2% alkoholu co brzmi bardziej jak “półtora” IPA. Dziś będę miał przyjemność próbować piwa typu Single Hop, co oznacza chmielone tylko jedną odmianą. Wybór padł na Galaxy zaliczany do moich ulubionych gatunków. Daje sporo owoców, zarówno w smaku, jaki i aromacie. Przy obecnym trendzie dodawanie 3-4 odmian na raz fajnie spróbować czegoś pokazujące najlepsze cechy jednej konkretnej odmiany.

Nie będę pisał nic szczególnego na temat etykiety. Ot kolorowe smugi przeciągnięte pędzlem po puszce. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze.

Supernova Challenge [Browar Maltgarden]

KOLOR
Wygląda na nieźle utlenione. Nie widzę tu ani mętności, ani zachęcającej jasnej barwy.

AROMAT
Nic specjalnego, biorę głęboki wdech, nie poczułem nic owocowego. Jest słodko, mało wyraźnie. Może tropiki? Słabo.

SMAK
Tu jest jeszcze gorzej. Zaraz po nabraniu piwa do ust poczułem cholerne wyraźną goryczkę w stylu łodygi. Czy są tu jakieś owoce? Nie. Ciało jest bardzo wodniste, może nie tak bardzo, bardzo. Po kilku podejściach czuć niewielką pełnię. Pomyślałem o plusach, ale nic, zero. Czy trafiła mi się wadliwa puszka? Przejrzałem oceny piwa w Internecie i są one bardzo zróżnicowane. Sporo kiepskich opinii, ja równie się pod nimi podpiszę. Łodyga, lekka żywica, czasami słodycz. Z ciekawostek, pod koniec pojawił się również Hop burn.

Supernova Challenge [Browar Maltgarden]
OCENA : 2,00 / 5,00

Po Maltgarden spodziewałem się dużo więcej. Najgorsze piwo jakie kiedykolwiek od nich piłem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments