Stardust Blend Battle vol 3 [Browar Deer Bear]

Pozycja dla fanów kwasów, czyli Stardust Blend Battle vol 3 z Browaru Deer Bear.

Stardust Blend Battle vol 3 [Browar Deer Bear]

Fani kwasów? Ja się do tej grupy nie zaliczam.Zdecydowanie bardziej wolę piwa z większą słodyczą albo nutami chmielu. Jak lepiej przekonać się do piw typu Sour niż połączeniem tego stylu z Imperial IPA? Browar Deer Bear postanowił wydać serię piw w której będzie krzyżował swoje dwa wcześniejsze wypusty prezentując w ten sposób ciekawe hybrydy. Jak widać Stardust Blend Battle vol 3 jest już trzecim wypustem z tej grupy. Beer Geek lubi tego typu przedsięwzięcia. Im bardziej wykręcony styl tym lepiej. Dziś browar nie pojechał totalnie po bandzie. Sour IPA nie jest żadną nowością i ten rodzaj piwa ma też swoich zwolenników.

STYL: Sour DIPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 7,2 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 03.11.2019

Browar Deer Bear postanowił połączyć piwa Stardust Cryo Citra oraz Stardust Cryo Mosaic. Ta kombinacja chmieli jest dosyć popularna i gwarantuje dobry efekt końcowy. Były to kwaśne piwa górnej fermentacji zakwaszone w kotle. Z wersji lajtowej przeskoczono na imperialną i tak zamiast poczciwego IPA jest DIPA. Piwo trafiło do sprzedaży kilka dobrych miesięcy temu. Na początku zdobywało wysokie oceny, jednak z czasem było one coraz niższe. Czyżby źle się starzało? Browar daje termin do listopada, więc teoretycznie powinno być ok.

Na etykiecie też widać blend. Na wersjach Stardust widać było postać na rowerze. Teraz potężny miś łamie ten rower w pół. Lubię komiksowy klimat oraz kolorystykę piw z browaru Deer Bear. Piwo jest dostępne w butelce o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w browarze Sady w Sadach.

Stardust Blend Battle vol 3 [Browar Deer Bear]

KOLOR
Na początku piwo było bardzo jasne. Słomkowo-żółty kolor. Jednak szybko stali się ciemne po wypełnieniu szkła. Wygląda teraz bardziej na ciemną pomarańcze. Piany nie ma tu wcale.

AROMAT
Zapach jest bardziej kwaśny, ale nie wykręca on nosa na maksa. Jedyne co mnie martwi to ten lekkie karmelowy finisz. Nie czuję tu zbyt wielu nut pochodzących od chmielu. Może się już ulotniły? Z czasem kwas przybiera na sile. Może jest w nim trochę cytrusów, zapach przypomina mi cytryny.

SMAK
W smaku jest podobnie. Na pierwszym planie kwas. Nie zdążyłem przełknąć piwa, a już czuję mocny kwaśny smak na całym moim podniebieniu. Na szczęście jest tu trochę chmielu. Przez chwilę czuję tu smak tropików oraz cytrusów. Fajnie wpasowują się one w kwaśny klimat i szkoda, że tak szybko mijają. Na finiszu czuję niewielkie drętwienie na języku. To od kwasu. Pije się to nawet dobrze, brakuje mi tu jednak świeżości. Piwo nie orzeźwienia, aby finisz zaczyna lekko drapać w gardle, a nawet piec. Początek jest fajny, kwasik, chmiel, odpowiednie ciało. Jednak z czasem robi się słabo. Nie wiem ile w tym winy czasu, chociaż piwo nie jest aż tak stare. Robi się też trochę zamulające. Był potencjał, ale ten Sour go nie wykorzystał. Kwas przypomina mi to co znam z witaminy C.

Stardust Blend Battle vol 3 [Browar Deer Bear]
OCENA : 3,50 / 5,00

Więcej kwasu, niż IPA. Chmiel już na pewno w znacznym stopniu uleciał. Trzeba było pić póki świeże.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments