Siren Call Jack Daniels BA [Brokreacja / Seven Island Brewery]

W podwodny świat zabierze nas piwo Siren Call Jack Daniels BA z Brokreacji oraz Seven Island Brewery.

Siren Call Jack Daniels BA [Brokreacja / Seven Island Brewery]

Rok 2020 zostanie ogłoszony rokiem duetów. Przede mną kolejni piwni bliźniacy. Tym razem jest to piwo Siren Call przygotowane przez Brokreację. Piwo zostało uwarzone we współpracy z greckim browarem Seven Island Brewery. Będzie to mój pierwszy kontakt z piwowarstwem z tamtej części Europy. Do spotkania obu ekip poszło podczas ubiegłorocznej edycji One More Beer Festival. Wiele słyszałem o tej fajnej imprezie i sam planuję się na nią wybrać za 2 lata. Wtedy nie powinno być już śladu po epidemii. Pozostając w wątku festiwali, Siren Call miał mieć swoją premierę podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa. Na tą imprezę chciałem się wybrać już w tym roku, a tu zonk. Plusem jest przelanie dużej ilości festiwalowych perełek do szkła. Przez to więcej osób będzie miało do nich dostęp.

STYL: Imperial Mediterrane Porter
EKSTRAKT: 25,0 Plato
ALKOHOL: 10,5 %
SŁODY: Pale Ale, Wiedeński, Special W, Caraamber, Simpsons DRC
CHMIEL: Lubelski, Marynka
DODATKI: ?
DROŻDŻE: drożdże W-34/70
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 25.03.2020

Piwo to Imperialny Porter z dodatkiem mahlebu. Kolejny dziwny dodatek na mojej liście zostanie odhaczony. Czym jest mahleb? Jest to przyprawa kuchni greckiej wnosząca nuty wiśni, wanilii i marcepanu. Ten ostatni motyw zaleciał mi nieco tonką. Oby dodatek aż tak nie dominował. Piwo ukazało się w dwóch wersjach. Dziś sprawdzę wersję leżakowaną w beczce po Jacku Danielsie. Browar obiecuje bardziej waniliowe doznania, no to sprawdzam.

Etykiet przenosi mnie do podwodnego świata. W tle widzę wrak statku, który osiadł na dnie kilka dobrych lat temu. Na pierwszym planie widać syrenę, nie ma ona chyba dobrych intencji? Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Polsce.

Siren Call Jack Daniels BA [Brokreacja / Seven Island Brewery]

KOLOR
Brąz, przelewam do szkła i widzę ciemny kolor. Do tego zero piany.

AROMAT
W zapachu czuję bardzo dużo wanilii połączonej z migdałami. Zapach jest bardzo intensywny i przypomina mi tonkę. Poważnie, ten grecki specjał ma sporo wspólnego z tym dodatkiem. Są też czerwone nuty.

SMAK
Tu intensywność jest jeszcze większą. Na początku jest słodko, wanilia połączona z migdałami daje o sobie znać. Mi to połączenie kojarzy się ze świętami. Później pojawia się beczka, reprezentowana przez drewno. Na finiszu przywitała mnie czerwona nuta podobna do tonki. Z zamkniętymi oczami powiedziałbym, że piwo zostało uwarzone z tym dodatkiem. Na minus beczka, nie ma jej to za wiele, a może i wcale? Ciało nie jest zbyt gęste, na plus długi posmak, który utrzymuje się na moim podniebieniu. Brokreacja wie jak podkręcić smak. Może nie jest to do końca mój smak, ale jego intensywność jest bardzo wysoka. Pod koniec czerwona nuta ma więcej do powiedzenia.

Siren Call Jack Daniels BA [Brokreacja / Seven Island Brewery]
OVENA : 3,75 / 5,00

Liczyłem na coś nowego, a tak dostałem pseudo tonkę. Do tego beczka nie jest zbyt wyraźna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments