Proof Of Hops [Browar Nepomucen / Browar Maltgarden]

Piwo Proof Of Hops z Browaru Nepomucen oraz Browaru Maltgarden udowodni, że chmiel ma same pozytywne działania.

Proof Of Hops [Browar Nepomucen / Browar Maltgarden]

Nie tak dawno pisałem o nowym Imperial IPA uwarzonym przez dwa browary słynące z bardzo dobrych piw reprezentujących styl New England. Było to Funky Garden Vol.1 z Maltgardena i Funky Fluid. Wyszło dobrze, ale pewien niedosyt pozostał. Może po tylu litrach NEIPA na koncie styl ten przestał już mnie zaskakiwać? Albo odmiany chmielu z 2019 roku nie są już tak dobre? Wydaję mi się jednak, że niektórym produkcjom brakuje jednak tego soczystego uderzenia. Browar Nepomucen podciągnął się w temacie soczków, ale nie będę się powtarzał, bo pisałem już na ten temat chyba z pięć razy? Tym razem skrzyżowali oni ręce (chociaż w obecnych czasach były one pewnie w rękawiczkach) z Browarem Maltgarden. Czy będzie to potężna chmielowa bomba?

STYL: DDH Hazy DIPA
EKSTRAKT: 18,0 Plato
ALKOHOL: 7,9 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Galaxy, Nelson Sauvin, Enigma
DODATKI: ?
DROŻDŻE: WLP029 German / Kölsch Ale
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 10.10.2020

Piwo powinno być nachmielone do granic możliwości, w końcu widzę tu DDH. Coraz więcej browarów w Polsce sięga po odmiany chmielu z Australii oraz Nowej Zelandii, Ameryka chyba powoli się już przejadła? Tutaj widzę zacne trio z zza Oceanu, Nelson Sauvin, Galaxy oraz Enigma to w końcu konkretni gracze. Duża ilość olejków oraz alfakwasów, to ich znaki rozpoznawcze. Najbardziej zaciekawił mnie szczep drożdży. Browary zdecydowały się na WLP029, które nie są chyba zbyt częstym wyborem przy IPA?

Grafika przedstawia połączenie stylów obu browarów. Etykieta jest docięta idealnie do logotypu Nepomucena, niżej widać bohomazy w stylu Maltgardena. Kolorystyka przypadła mi do gustu, żółte litery są bardzo wyraźne. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Nepomucen w Jutrosinie.

Proof Of Hops [Browar Nepomucen / Browar Maltgarden]

KOLOR
W butelce wyglądało to lepiej, przy przelewaniu do szkła widać już mniejsze zamglenie. Chociaż, czepiam się, spoko to wygląda. Piana też niczego sobie.

AROMAT
Tu jest już dużo lepiej. Nie trzeba się mocno zaciągać, aromat owoców od razu atakuje swoją intensywnością. Jest mango, gruszka, sporo żółtych owoców. Jestem pod wrażeniem świeżości, naprawdę dobrze.

SMAK
I cała ta przyjemność przelała się na smak. Moje podniebienie wypełnił posmak gruszki oraz mango, jest też nieco brzoskwini i winogron. Kurcze, te australijskie odmiany chmielu robią robotę. Wiem, że się powtarzam, ale podoba mi się świeżość, którą serwuje trunek. Odczucia owoców są bardzo wyraźne, do tego nie są one przesłodzone. Goryczka też nie jest tu zbyt wyczuwalna, ale tego mogłem się spodziewać. Smak po prostu lekkość blednie. Po wypiciu kilku łyków pojawiło się odczucie soczystości. Jak na razie to temu New England nic nie brakuje. Winogrono, gruszka, ale to piękne połączenie. Dobór chmielu na piątkę. A odczucia smakowe wcale nie bledną, wyrazistość do ostatniej kropli.

Proof Of Hops [Browar Nepomucen / Browar Maltgarden]
OCENA : 4,25 / 5,00

Browar Nepomucen dostarcza kolejne dobrze nachmielone piwo. Maltagarden dołożył swoje i mamy bardzo dobre DIPA w stylu New England.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments