Pot Full Of Surprises [Browar Maltgarden]

Czy dodatek pianek do piwa okaże się smaczną niespodzianką? Pora sprawdzić piwo Pot Full Of Surprises z Browaru Maltgarden.

Pot Full Of Surprises [Browar Maltgarden]

Witam na degustacji najnowszego piwa z serii Pastry Stout wydanego przez Browar Maltgarden. Patrząc na ilość nowych pozycji nie będzie to za pewne ostatnie słowo chłopaków w tym temacie. Być może w ich CV pojawi się nowy Pastry, zanim opublikuję tą recenzję. Jeszcze kilka tygodni temu byłbym tego pewien, teraz mam nieco wątpliwości. Dlaczego? Browar Maltgarden zaczął puszkować piwa. Zapewne teraz główna uwaga skupi się na piwach mogących trafić do aluminium. Idą ciepłe dni i mocny Pastry Stout nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej iść w coś lżejszego i pijalnego. Recenzując Pot Full Of Surprises sprawdzę poziom najgorzej ocenianego piwa z ostatniej serii. Przeglądałem oponie w internecie i sporo osób zarzuca mu zbyt dużą sztuczność. Też będę do nich należał?

STYL: Imperial Stout with Coffee, Marshmallows and Vanilla
EKSTRAKT: 30,0 Plato
ALKOHOL: 11,5 %
SŁODY: jęczmienny, płatki owsiane, żytni
CHMIEL: ?
DODATKI: wanilia (2%), kawa (2%), marshmallow (1%)
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 04.05.2020

To co ja tu właściwie mam. Browar jasno opisuje styl, jego nazwa zdradza wszystko. Podoba mi się to. Dziś w szkle wyląduje Imperial Stout with Coffee, Marshmallows and Vanilla. Zacznę od początku. Maltgarden zdecydował się na kawę o nazwie Wildan Mustofa. Ta indonezyjska odmiana cechuje się nutami mango, zielonych jabłek oraz gorzkiej czekolady. Dalej jest wanilia prosto z Madagaskaru oraz pianki. Przysmak znany z amerykańskich scen przy wieczornych ogniskach wylądował w końcu w piwie. Czy jest on w stanie wnieść coś więcej, niż sam cukier? Pianki stanowią dokładnie jeden procent zasypu. Oprócz standardowych dodatków są też aromaty. Stały punkt Imperial Stoutów z Maltgardena.

Dziś dam sobie rękę uciąć, że widziałem już gdzieś ten projekt etykiety. Grafika jest bardzo podobna do wcześniejszych, i zapewne następnych. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Bytów Browar Kaszubski.

Pot Full Of Surprises [Browar Maltgarden]

KOLOR
Jak na Stouta przystało widzę tu ciemną barwę, zero piany. Piwo wydaje się być bardzo gęste.

AROMAT
Co ja tu czuję z tej całej gamy dodatków? Słodycz, jest ona wszechobecna. Z niej wyłaniają się czysta wanilia. Jest też lekko piankowy klimat, oba słodkie motywy się na siebie nakładają i efekt może być tylko jeden. Nie poczułem rozgrzewania.

SMAK
Po pierwszym przechyleniu szkła mam podobne odczucia. Jest słodko, cholernie słodko. W prawdzie pojawia się tu niewielka ciemna nuta, ale ma do powiedzenia tyle co facet przy wyborze firanek. W smaku czuję dużo wanilii, przechodzi ona w pianki. Te słodkie nuty zostawiają po sobie długi posmak, kilka minut po przełknięciu mam nadal pianki na podniebieniu. Ciało jest gęste, lubię takie ulepki. Jak już robicie Pastry, to po całości. 30 Plato przekłada się na konkretne odczucia. Przy każdym przechyleniu szkła piwo zostawia na nim ślad. Jedynie wanilia wprowadza nieco życia, pianki są zdecydowanie bardziej słodkie. Rzeczywiście, jest tu nieco sztuczny klimat, ale czego spodziewać się po dodatku pianek? Myślałem, że będzie gorzej, a tu proszę. Przyjemny słodziak.

Pot Full Of Surprises [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,00 / 5,00

Słodki Pastry. Takich piw jest wiele, nie ma tu efektu wow, ale można przyjemnie osłodzić sobie wieczór.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments