Pool Party Fantasy [Browar Maltgarden]

Pora napompować flaminga i odpalić piwo Pool Party Fantasy z Browaru Maltgarden.

Pool Party Fantasy [Browar Maltgarden]

Nie tak dawno recenzowałem piwo uwarzone przez Maltgarden wspólnie z popularnym sklepem Bierland z Katowic. Tym piwem było rewelacyjne Where Are My Googles? Jak widać współpraca poszła dobrze i panowie postanowili uwarzyć kolejną wspólną warkę. Tym razem do współpracy zaproszono też innego bywalca świata kraftowego, a mianowicie agencję Ostecx Creative. Jeśli macie przed sobą etykietę, która przypadła wam do gustu to jest ona zapewne dziełem Ostecx. Pomysł angażowania firm nie będących browarami w proces tworzenia piwa uważam za dobre rozwiązanie. Weźmy tu np polskiego artystę kryjącego się pod pseudonimem Tankpetrol. Ostatni wypust z Northern Monk oraz Other Half to podobno jedna z lepszych rzeczy jaka przytrafiła się brytyjskiej scenie kraftowej. Fajnie jeśli artysta tworzy grafikę, jeśli palarnia kawy wybiera odpowiedni gatunek, współpraca ze specjalistami zawsze wychodzi na dobre.

STYL: Pastry Sour
EKSTRAKT: 20,0 Plato
ALKOHOL: 5,5 %
SŁODY: Jęczmienny, owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: ?
DODATKI: biała guawa (5%), marakuja (5%), kokos (2%), limonka (1%)
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 16.02.2021

Inspiracją do powstania tego piwa był popularny amerykański deser Coconut Key Lime Pie. Jako miłośnik słodyczy lubię piwa inspirowane deserami, w końcu Pastry to moje drugie imię. Jak to w Pastry Sour bywa pierwsze skrzypce grać tu będą owocowe dodatki. Niestety, najwięcej tu znienawidzonej prze zemnie marakui. Na szczęście jest też limonka, która dała bardzo dobry efekt w jednym z piw z serii Gelato. Oprócz nich jest też guawa i kokos. Mieszają mi się już te kombinacje.

Pisałem to już wyżej, o stronę graficzną projektu zadbało Ostecx Creative. Nie sposób pomylić tego oryginalnego stylu z żadnym innym browarem. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze w Lęborku.

Pool Party Fantasy [Browar Maltgarden]

KOLOR
Prezentacja na plus. Piwo jest fajnie zamglone oraz jasne. W szkle nie widzę żadnej piany.

AROMAT
Jako wielki anty-miłośnik marakui czuję ją już od samego początku. Standardowo, dominuje ona pozostałe dodatki. W tle niewielka porcja kokosa, ledwo go czuć. Ogólnie aromat jest kwaśny.

SMAK
Piwo jest wyraźne, nie można mu odmówić mocy smaku. Podobnie jak w przypadku aromatu pierwsze skrzypce gra tu marakuja. Na szczęście nie jest ona sama. Na finiszu poczułem długą kokosową nutę, ma ona słodki charakter. Kolejne podejście do szkła wypadło podobnie. Zdaje mi się, że kokos jest jeszcze wyraźniejszy. Piwo jest z jednej strony lajtowe, a z drugiej moc smaku robi tu swoje. Staram się wyczuć pozostałe nuty, ale na moje podniebienie są one ledwo wyczuwalne. Marakuja, kokos i tak w kółko. Ciało jest gładkie, nie ma tu praktycznie żadnego gazu. Jeśli mam określić, w którą stronę ono zmierza, to powiem kwas. Jest go więcej niż słodyczy. Smak został ze mną do końca. Wyraźny Pastry Sour.

Pool Party Fantasy [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,25 / 5,00

Połączenie marakui oraz kokosa zapakowane w puszkę. Pastry Sour, który nie zapomina o kwasie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments