Plane Over Car Over Train Over Boat [Trillium Brewing]

Czy piwo Plane Over Car Over Train Over Boat z Trillium Brewing zadziwi mnie tylko długą nazwą?

Plane Over Car Over Train Over Boat [Trillium Brewing]

Jakimś cudem udało mi się wejść w posiadanie puszki Trillium Brewing. Browar z USA znany jest wszystkim, którzy siedzą mocno into kraft. Piwa warzone w Bostonie cieszą się dużą popularnością i są dobrze oceniane na przeróżnych portalach. Nie miałem jeszcze przyjemności wypić IPA lub DIPA  zTrillium, ale nadarzyła się okazja sprawdzić ich Quadruple IPA. Ciężko o dobre i świeże piwo z USA, a przy tak mocno nachmielonym stylu jak IPA czas jest szczególnie ważny. Chociaż piłem już kilak puszek, które przekroczyły 3 miesiące od terminu puszkowania i dalej trzymały one poziom. Tak człowiek się raczy polskimi New England, doszukuje się owoców, soczystości,  później wpada taki świeży Cloudwater i niszczy system. Szkoda, dobre polskie NEIPA można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego, kiedy mam okazję spróbować czegoś z topowych browarów to się nie zastanawiam,

STYL: Quadruple IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 13.0%
SŁODY: Pilsner, White Wheat, Dextrose
CHMIEL: Citra, Galaxy, Mosaic
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 14.02.2019

Inspiracją do piwa było pewne przęsło, które jest jedynym miejscem w Bostonie, w którym samolot przelatuje nad autem, pod którym przejeżdża pociąg jadący nad łódką. Browar postanowił uwarzyć piwo, w którym wiele elementów składa się na wspaniały efekt końcowy. Do tego browar użył największej ilości chmielu w swojej historii. Ciało, aromat, smak, wszystko ma być najwyższych lotów. Do tego 13% alko, wow.

Ładne te etykiety Trillium. Podobają mi się szare szkice znajdujące się na puszkach browaru z Bostonu. Są bardzo charakterystyczne, nie sposób ich pomylić z kimś innym. Dziś widzę samolot nad autami, które jadą nad pociągiem pod którym płynie łódź. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 1 pinty i zostało uwarzone w browarze Trillium Brewing w Bostonie. Piwo było pite pod koniec Maja, czyli trzy miesiące po rozlewie.

Plane Over Car Over Train Over Boat [Trillium Brewing]

KOLOR
Piwo wygląda prawie jak typowy New England. Jest dosyć pełne, ale widać też nieco przebłysków. Barwa przypomina mi ciemną pomarańczę. Przy nalewaniu utworzyło się nieco piany, która szybko opadła.

AROMAT
Czuję tu cytrusy. Przy takim sposobie chmielenia? Nic dziwnego, to cytrusy grają tu pierwsze skrzypce. Niestety, piwo ma już swoje miesiące i zapach nie jest zbyt świeży. Czuję tu spory ciężar. Są tu cytrusy oraz brzoskwinia, poza tym jest tu nieco nut miodu. Czyżby utlenienie? Poza tym wychodzi też nieco alkoholu.

SMAK
Piwo jest bardzo soczyste oraz słodkie. Na finiszu czuję konkretną słodką nutę, nie ma tu za wielu owoców. Alkohol lekko rozgrzewa, ale jak na trzynaście procent to jest i tak dobrze. Ciało jest pełne, szkoda tej dużej słodyczy. Czuję, że zakrywa ona cały chmiel. Wiem drugi łyku na finiszu pojawiło się nieco goryczki. Jej połączenie z lekkim alkoholowy rozgrzewaniem nie jest pierwszych lotów. Staram się wychwycić owoce, czuję tu mango oraz mandarynki. Słodycz podbija ich odczucia. Początkowa soczystość odchodzi na drugi plan, teraz robi się lekko zamulające. Pojawiły się też nuty grejpfruta, oczywiście wszystko w ramach goryczki. Ogólnie sporo się dzieje, ale do końca mnie nie przekonało. Na pewno lepsze niż QDH z AleBrowaru, ale dużo nie zawsze znaczy lepiej.

Plane Over Car Over Train Over Boat [Trillium Brewing]
OCENA : 3,75 / 5,00

Czas zrobił swoje, to norma przy piwach z tak dużą ilością chmielu. To masywne piwo znajdzie na pewno swoich fanów, do mnie jednak nie trafiło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments