Piwo miesiąca [Kwiecień 2017]

Kwiecień za nami, pora na podsumowanie. W tym miesiącu wypiłem kilka bardzo dobrych piw, więc z wyborem nie będzie tak łatwo.

Piwo miesiąca - kwiecień 2017

W tym miesiącu wypiłem kilka bardzo dobrych, lekkich piw. Idzie ciepło, więc Porterów i Stoutów będzie coraz mniej. Jednak to właśnie ciemne piwa smakowały mi najlepiej w kwietniu.

Bardzo blisko podium był Porter Podbity Śliwką z Browaru Jabłonowo. Intensywny smak wędzonej śliwki łamany przez gorzką czekoladę. To nie level Prunum, ale polecam je każdemu. Teraz można je dostać w kolekcjonerskiej tubie w wersji zalakowanej, bardzo dobry pomysł na prezent dla Beer Geek’ow i nie tylko. Night Wolf Extreme Peated z Browaru Szpunt też zasługuje na wyróżnienie. Intensywne od momentu otworzenia butelki, aż do ostatniej kropli. Ekstremalnie mocno wędzone plus kable i apteka. Nie każdemu posmakuje, ale jeśli gustujesz w takich klimatach, musisz go spróbować.

II miejsce: Misty [Browar Trzech Kumpli]

Na drugim miejscu wylądowała IPA w stylu New England. Dużo tropikalnych owoców zarówno w smaku jak i w aromacie. Do tego piwo jest bardzo gładkie i pijalne.  Idealny balans między słodyczą a goryczką. Kto nie próbował jeszcze Misty powinien to jak najszybciej nadrobić. Według mnie jest to najlepsze NEIPA na polskim rynku.

I miejsce: Kentucky Breakfast Stout [Founders Brewing Company]

Co do pierwszego miejsca nie miałem żadnych wątpliwości, należy się ono Kentucky Breakfast Stout. Wysokie oceny nie są przesadzone. Bardzo mocna goryczka z lekko palącym finiszem, są też nuty waniliowe oraz marcepan. Z każdym łykiem smakuje coraz lepiej. Piwo jest bardzo świeże i intensywne w smaku, zasłużone miejsce z top 50 światowych piw.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments