Pink Boots [Browar Funky Fluid]

Pora założyć różowe buty i sprawdzić piwo Pink Boots uwarzone przez Browar Funky Fluid.

Pink Boots [Browar Funky Fluid]

Ostatnie tygodnie to prawdziwy wysyp piw w stylu New England IPA. Wszystko ładnie zapakowane w aluminiową puszkę z piękną naklejką. Obecnie prym wiedzie kilka browarów, które wydają po 2-3 nowe piwa w miesiącu. Zazwyczaj różnią się one od siebie ekstraktem początkowym (IPA lub DIPA) oraz doborem odmian chmielu. Jak tu za tym wszystkim nadążyć? Jeszcze dwa lata temu byłem w stanie powiedzieć coś o większość premier, teraz jest to nie możliwe. Jedynym wyjściem z obecnej sytuacji jest kupowanie puszek dobrze ocenianych. Po co marnować czas na średnie produkcje? Te stoją dalej na sklepowych półkach i czekają aż minie ich termin przydatności. Smutne, kiedy piwo idzie na straty. Jeszcze smutniej jest mi jednak, kiedy przez pomyłkę kupię słabsze IPA i marnuje przez to swój czas i pieniądze. Dlatego ostatnio trzymam się Funky Fluid, ich puszki trzymają wysoki poziom.

STYL: Hazy IPA
EKSTRAKT: 16,0 Plato
ALKOHOL: 6,2 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane
CHMIEL: Pink Boots, Huell Melon, Cardinal, Styrian Wolf
DODATKI: ?
DROŻDŻE: Coastal Haze
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 03.07.2021

Czy to IPA wyróżnia się na tle pozostałych? Jest one chmielone Pink Boots – mieszanką chmieli opracowaną przez Yakima Chief Hops i Pink Boots Society – stowarzyszeniem kobiet w krafcie. Ratio wynosi 18,5 grama na litr, co jeszcze rok temu było bardzo wysokim wynikiem. Obecnie osiemnastka nie robi już większego wrażenia. Piwo fermentowało na drożdżach Coastal Haze dedykowanych stylowi New England.

Etykieta przyciąga za sprawą błyszczących elementów. Różowe tło oraz białe kropki sprawiają, że puszka mieni się już z daleka. Bling Bling. Całość przypomina mi gwiazdy widniejące na purpurowo-różowym niebie. Browar ma u mnie plusa za podanie szczegółowych informacji na temat składu. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w  Browarze Błonie.

Pink Boots [Browar Funky Fluid]

KOLOR
Jasne, bardzo, tak wygląda najwyższy standard stylu New England. Bardzo nisko nagazowane.

AROMAT
Na pierwszym planie czuję owoce, ale ciężko mi określić konkretnie ich nazwy. Na pewno jest wyraźnie, a to dobry prognostyk przed dalszą częścią degustacji. Nieco bardziej skupiłem się na owocach i są to pestkowce oraz ananas.

SMAK
Nieźle. Na początku byłem nieco zawiedziony, przechylam szkło i nic. Jednak po paru sekundach pojawił się wyraźny tropikalny aftertaste. Tutaj również rządzą pestkowce, zaraz po nich pojawia się goryczka w stylu grejpfruta. Nie jest ona zbyt wyraźna, co nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem patrząc na obecne standardy stylu. Podoba mi się ciało, piwo gładko spływa po moim podniebieniu. Jest dobrze, ale jednostajnie. Chociaż? Te owoce i goryczka ładnie się rozkręcają. Do tego momentami pojawia się słodycz w stylu mango. Kurcze, dobre to. Niby kolejną IPA, ale ostatnio piłem ich wiele i ta utkwi mi w pamięci.

Pink Boots [Browar Funky Fluid]
OCENA : 4,00 / 5,00

Ta IPA na pewno nikogo nie zawiedzie. Gładko, słodko, nieco goryczki, spokojnie można po nią sięgnąć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments