Perfect Slideshow [Browar Maltgarden / Browar Nook]

Ciemnych piw z dodatkami nigdy za wiele, dziś sprawdzę piwo Perfect Slideshow uwarzone przez Browar Maltgarden i Browar Nook.

Perfect Slideshow [Browar Maltgarden / Browar Nook]

Pora ochłonąć po ostatniej degustacji piwa z Browaru Maltgarden. The Middle of Silence zrobiło na mnie ogromne wrażenie, stąd też wysokie miejsce na liście moich najlepszych polskich piw 2019 roku. Nie zdążyłem odsapnąć, a tu proszę. Kolejny ciemny Stout z dodatkami. Tym razem zdecydowano się na kokos. Jest to chyba mój drugi ulubiony dodatek do ciemnych piw, numerem jeden jest bez wątpienia syrop klonowy. Piwo zostało uwarzone z Browarem Nook, którego nie miałem jeszcze przyjemności spróbować. Widziałem ich piwa, są one dostępne nawet w większych sieciach, ale zawsze wybór padał na coś innego. Tak więc ciemne piwo z dodatkami, kooperacja, czy będzie równie dobre, jak wspomniany wyżej Peanut Butter Imperial Milk Stout?

STYL: Foreign Extra Stout
EKSTRAKT: 18,0 Plato
ALKOHOL: 7,0 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane
CHMIEL: ?
DODATKI: kokos (3%), laktoza
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 05.12.2020

Niedawno narzekałem na niewielką ilość piw w stylu Foreign Extra Stout, a tu proszę. To chyba 4 FES pity od lata, nie jest źle. Pierwsze skrzypce ma tu grać oczywiście kokos. Podczas warzenia piwo było infuzowane 140 kilogramami nietostowanych płatków kokosa. Podstawa ma dać czekoladowo-kawowe nuty. Mniam, już wyobrażam sobie to połączenie. Laktoza powinna wprowadzić nieco słodyczy, a nie ma nic lepszego niż słodki kokos.

Sprawdzam, czy na etykiecie widzę perfekcyjny pokaz slajdów, ale chyba nie o to chodziło z nazwą piwa? Jest standardowo, czyli kreski wykonane sprejem na kolorowym tle. Grafik się nie napracował 😉 Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Bytów Kaszubski.

Perfect Slideshow [Browar Maltgarden / Browar Nook]

KOLOR
I wtedy mym oczom ukazała się ciemnobrązowa ciecz lejąca się do szkła. Im więcej jej przybywało, tym ciemniejszą przybierała ona postać. Nie wiem, trzeba urozmaicić te opisy wyglądu piwa.

AROMAT
Wyraźne nuty kokosa, zmierza on zdecydowanie w słodszą stronę. Nie jest to surowy owoc, wiecie przecież, że kokos jest owocem, prawda? Laktoza zrobiła swoje. Słodycz ma lekko karmelowy wydźwięk, w stylu melasy. Te dwa elementy są tu bardzo dobrze wyczuwalne. Jeśli mam ocenić moc zapachu, to dam mu pięć na dziesięć.

SMAK
Pierwszy łyk zrobił na mnie duże wrażenie. Kokos jest tu bardzo dobrze wyczuwalny. Na początku jest nieco melasy, coś w stylu cukru trzcinowego. Później nieśmiało pojawia się kokos, zagościł on na moim podniebieniu nieco dłużej. Czuję tu zdecydowanie smak wiórków kokosowych, nawet po przełknięciu całe moje podniebienie zdaje się być nimi usłane. Ciało nie jest zbyt gęste, ale bardzo kremowe. Prze to chce się wziąć kolejnego łyka. Przez to i przez dobry smak. Na początku nuty kokosa są tu bardzo naturalne, z czasem, gdy przyzwyczaiłem się już do jego smaku, zaczyna on lekko blednąć. To norma w 98% piw, więc bez paniki. Staram się tu wyczuć nieco czekolady, ale na próżno. Kokos i melasa to jedyne smaki jakie tu doświadczam. Jest to zdecydowanie pozycja dla osób lubiących słodkie piw, brakuje tu gorzkiej kontry. Jeśli się uprzeć, to jest tu nieco kawy, ale bardzo mało, na granicy autosugestii.

Perfect Slideshow [Browar Maltgarden / Browar Nook]
OCENA : 4,00 / 5,00

Lekki kokos w płynie, taki kokosowy deser. Ta słodycz was nie zamuli, więc warto po nie sięgnąć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments