Pan IPAni [Browar Trzech Kumpli]

O tym piwie słyszałem sporo dobrych opinii. Z tego powodu od razu po nie sięgnąłem widząc je w sklepie. Panie i Panowie zapraszam na recenzję piwa Pan IPAni.

Pan IPAni - Browar Trzech Kumpli

Już na wstępnie spodobała mi się nazwa piwa Pan IPAni. Od razu wiadomo o jaki styl chodzi. Browar serwuje nam tutaj swoją wariację IPA. Wariację, gdyż jest to IPA z przedrostkiem Wheat. Szykujcie się więc na domieszkę pszenicy. U ha ha, pszenica zła. Hmm, akurat za nią nie przepadam, ale jestem spokojny. Chodzi bowiem o piwo z Browaru do którego mam duże zaufanie. Piłem już sporo trunków z Browaru Trzech Kumpli i zawsze było bardzo dobrze.

Etykieta wpasowuje się w ogólną koncepcję Przypomina mi ona trochę kościelny witraż, przez który przebijają się promienie słońca. Zielony i pomarańczowy kolor kojarzą mi się z tropikami i polami pszenicy, takimi złotymi. Oczywiście butelka o pojemności 500 mililitrów. Piwo zostało wyprodukowane przez Browar Zapanbrat w Żywcu. Tyle teorii, czas na praktykę.

piwo Pan IPAni - Browar Trzech Kumpli

Piwo jest mega mętne. Gdyby coś w nim pływało, to i tak bym tego nie zauważył. Nie popadam w paranoję i nie tego nie sprawdzam. Kolor to coś pomiędzy żółtym a pomarańczowym.  Pod światło przypomina mi on trochę Schweppes. Piana jest chyba najbielszą piana jaką widziałem w piwie. Niczym kartka papieru. Sporo pęcherzy, utrzymuje się dosyć długo. Aha, jest spora, zapominałem tego dodać na początku.

W aromacie jest gładko, czuje sporo mango. Na drugim planie są cytrusy oraz tropiki. Wszystko jest łagodne i ułożone. Bardzo przyjemny aromat, który niczym nie drażni. Po pewnym czasie do głosu dochodzą cytrusy.

W smaku dzieję się dużo. Wow, naprawdę dużo. Wezmę drugiego łyka i zaraz Wam napiszę. Mmm, to tak, jest dużo mango i słodyczy. Piwo jest bardzo gładkie, pszenica spisała się na piątkę. Z IPA są  cytrusy. Nie za intensywne i to mnie właśnie urzekło. Równowaga, to słowo najlepiej definiuje to piwo. Goryczka jest niska, jednak na tyle wysoka, aby idealnie skontrować słodki smak. Ciało na duży plus, piwo jest kremowe, gładkie, spływa po gardle niczym aksamit. Nie dosłownie, bo aksamit do picia się nie nadaje. Piwo jest bardzo pijalne, nie męczy. Można je pić i pic, aż skończy się butelka.

STYL: Wheat India Pale Ale
EKSTRAKT: 16,5% wag.
ALKOHOL: 6.0%
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny
CHMIEL: ?
DODATKI: płatki owsiane, płatki pszenne
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 09.092017
OCENA: 8/10

Nie zawiodłem się na tym piwie. Wysokie opinie na portalach są uzasadnione. Gładkie, aksamitne, pszenica zrobiła robotę. Jest też trochę cytrusów i lekka goryczka. Piwo jest bardzo pijalne, idealny kandydat na lato i gorące dni. Daję 8.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments