Original Ice Cream Pale Ale [Omnipollo / Buxton Brewery]

Dziś mamy 3 lipca. Wiecie jakie święto przypada na pierwszy czwartek lipca? Tak, jest to międzynarodowy dzień India Pale Ale! Na ten dzień odłożyłem sobie coś szczególnego. Będzie to piwo Original Ice Cream Pale Ale z Omnipollo.

Piwo Original Ice Cream Pale Ale [Omnipollo]

Piwo zostało uwarzone przez Omnipollo w angielskim browarze Buxton Brewery. Omnipollo kojarzone jest między innymi z używaniem aromatów, jeśli chodzi o piwo Original Ice Cream Pale ale, to w składzie ich nie ma. Są za to składniki odpowiedzialne za pełnie: jęczmień, owies, pszenica i przede wszystkim laktoza. Zapowiada się treściwie. Aromaty zostały zastąpione przez naturalne dodatki. W tym przypadku są to laski wanilii. Jak zapewnia Henkok dodano jedną laskę na dwa litry piwa. Moim zdaniem jest to bardzo dużo, nie szczypią się jeśli chodzi o koszty. Chociaż, patrząc na cenę jednej butelki, to mogą sobie na tą wanilie pozwolić.

A co widzicie na etykiecie? Chodzącą kupę … lodów. Kiedy pierwszy raz widziałem to piwo w internecie, to pomyślałem “Omnipollo wydało serię piw z chodzącą kupą, spoko.” Dopiero po kilku minutach dotarło do mnie, że to chodzące lody. Może rysunek miał wywołać takie skojarzenia? Jeśli nit, to ktoś powinien pokazać Karlowi jak wyglądają prawdziwe lody 🙂 Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów. Idę po otwieracz i zaczynam świętować międzynarodowy dzień India Pale Ale.

Piwo Original Ice Cream Pale Ale [Omnipollo]

Piękny złoty kolor. Szczególnie, gdy spojrzy się na niego pod światło. Piwo jest lekko zmętnione. W szkle tworzy się okazała piana, opada swoim własnym tempem, redukując się do pierścienia przy samym szkle.

No i co? Jak to możliwe? W aromacie czuć rzeczywiście lody waniliowe. Piwo jest zimne, więc w nos uderza też chłód. Podobieństwo do lodów jest jeszcze większe. Zapach jest bardzo delikatny i subtelny. Chciałem wyczuć chmiel, ale mi się nie udało.

Piwo Original Ice Cream Pale Ale [Omnipollo]
ICE CREAM
Pora spróbować lodów w płynie. Pierwszy łyk i … czy ja mogę wypić to piwo w spokoju nic o nim nie pisząc? Sam nie wiem, czy właśnie polizałem loda waniliowego, czy wziąłem łyk piwa? Miazga. Aż ciężko mi uwierzyć, że da się osiągnąć taki efekt z piwem. Biorę szybko kolejnego łyka. Piwo jest gładkie i kremowe, a w smaku czuć lody, tradycyjne, waniliowe. Zaraz po tych słodkich doznaniach pojawia się mocna goryczka, idealna kontra. Piwo jest świetne, wanilia ma bardzo naturalny i łagodny posmak. Nic nie trąca tu sztucznością. Alkoholu oczywiście nie czuć tutaj ani trochę. Nagazowanie jest średnie. Piwo Original Ice Cream Pale Ale jest idealne na gorące dni, kurcze, to piwo jest tak dobre, że i w zimę je z chęcią wypije. Na pewno piwo nie posmakuje każdemu, waniliowe lody są bardzo dobre, ale goryczka jest też na wysokim poziomie, na pewno nie jest to piwo na nowicjuszy. Zresztą, kto zaczyna swoją kraftową przygodę od piw Omnipollo? Smak lodów utrzymuje się do samego końca, nie ulatuje gdzieś po drodze. Vanilla Ice Ice Baby.

STYL: Ice Cream Pale Ale
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 5.6%
SŁODY: jęczmienny, owies, pszenica
CHMIEL: ?
DODATKI: laktoza
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 25.08.2017
OCENA: 10/10

Kolejny sztos made by Omnipollo. Tym razem bez żadnych sztucznych aromatów. Lody waniliowe w piwie, nic dodać, nic ująć, zasłużona 10.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments