Old Ale aged with Almonds [Doctor Brew]

Sporo oczekuję od tego piwa. Dodatkowo nie łatwo było je dostać. Czy Old Ale spełni moje oczekiwania?

Old Ale- Doctor Brew

Doktorzy spotkali się w internecie ze sporą ilością hejtu w internecie. Jednak ostatnie produkcie napawają optymizmem. Z tego powodu bardzo się ucieszyłem, gdy usłyszałem o Old Ale w ich wykonaniu. Większość piw z Old w nazwie mi smakuje. Jako przykład podam Old Lager właśnie od Doktorów.

Old Ale- Doctor Brew
Lubię takie detale na etykiecie.

To przejdźmy już do samego piwa. Na wstępie muszę przyznać, że etykieta wygląda bardzo stylowo. Czarny kolor i złote litery. Dodatkowo na etykiecie widzę wytłoczone elementy. Jeśli spojrzymy na piwa z Doctor Brew to są to głownie litery i jakieś minimalistyczne grafiki. Niby nie dużo, ale można stworzyć z tego coś stylowego. A jak będzie z tym co znajduje się wewnątrz butelki? Idę po otwieracz żeby się zaraz przekonać.

piwo Old Ale- Doctor Brew

Piwo ma bursztynowy kolor. Taki bursztyn przechodzący w czerwień. Krwawy bursztyn. Sprawdzę zaraz w google czy jest taki kolor. W szkle widać lekkie zamglenie. Tworzy się też spora biała piana, która jednak bardzo szybko opada. Może nie bardzo szybko, bo zdjęcie zdążyłem zrobić.

W aromacie czuję na początku tropikalne klimaty. Poza tym czuję trochę migdałów i alkoholu, który mocno  grzeje w nozdrza. Na pewno jest słodko. Poza tym mało intensywnie.

Na początku muszę podkreślić, że piwo jest bardzo gładkie. Poza tym czuję też bardzo dużą słodycz, która po kilku sekundach zmienia się w gorzki smak. Co za kontra. Szybko i konkretnie, to właśnie lubię. Poza tym  klimat jest raczej stonowany, dużo się tutaj nie dzieje. Niestety. Nasycenie jest bliskie zeru przez co piwo wydaje się być dosyć wodniste. I tak sobie pije to piwo, bez fajerwerków. Kolejne łyki nic konkretnego nie wnoszą, sporo się dzieje dopiero gdy piwo słynie po gardle. Czuć słodycz oraz lekkie palenie. Z czasem słodycz staje się coraz większa i to ją głównie czuję. Na pierwszy plan wychodzą migdały.

STYL: Old Ale
EKSTRAKT: 20%  wag.
ALKOHOL: 8.5%
SŁODY: Pale Ale, karmelowy, pszeniczny, bizkoptowy, czekoladowy
CHMIEL: Magnum, Fuggle
DODATKI: płatki migdałów
DROŻDŻE: ?
IBU: 55
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 20.07.2017
OCENA: 6/10

Piwo jest bardzo jednowymiarowe. Mało się tutaj dzieje. Chciał go spróbować, ale pod koniec czułem się lekko zawiedziony. Może gdyby było więcej ciało to ocenił bym je lepiej. A tak daję 6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o