O mnie

Witam na moim blogu.  Swoją przygodę z piwem zacząłem w 2015 roku (nie, że wcześniej go nie piłem). Postanowiłem, że spróbuję 100 różnych piw. I tak natrafiłem na Podróże Kormorana. Wcześniej myślałem, że piwo to tylko lager lub porter. A tu Rauchbock, IPA, Coffe Stout… i tak się zaczęło. Niedawno uwarzyłem swoją pierwszą warkę i myślę o kolejnych.

Dla kogo jest ten blog?

Dla wszystkich. Nie jestem żadnym piwnym guru, więc nie znajdziecie tutaj rozległych sensorycznych opisów i prawd na temat kraftu. Smaki są różne, więc coś co smakuje mi, nie musi smakować komuś innemu. A co mi najbardziej smakuje? Porter, RIS, IPA. Nie lubię piw pszenicznych, Sourów i grodziskiego (wiem, że to nasz polski styl, ale nie mogę się przekonać).

Do recenzji staram się wybierać tylko te lepsze piwa. Dlaczego? Jeśli rocznie uda mi się wypić około 150 różnych piw (co już i tak jest bardzo dużą liczbą) to i tak będzie to zaledwie mały procent wszystkich piw, które wyszły w danym roku. Szkoda czasu na przeciętne produkcje. “Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwa.”

A poza piwem? Staram się spełniać jako mąż i ojciec. I to jest to, co lubię robić najbardziej. W tzw. wolnym czasie próbuję być na bieżąco z La Ligą i Ekstraklasą. Staram się jednak ograniczać wrażenia sportowe, gdyż kosztuje mnie to za dużo nerwów 😉 lubię coś ugotować, zjeść już mniej, wolę jak inni jedzą.

Profile:

Facebook – PiwneOpinie
Untappd – Damian K

Kontakt:

Damian Kibiłko – dakcts@gmail.com