New England DDH DIPA Centennial + Amarillo [AleBrowar]

Piwo New England DDH DIPA Centennial + Amarillo to ostatni element nowego trio z AleBrowaru.

New England DDH DIPA Centennial + Amarillo [AleBrowar]

Pierwsze dwa piwa New England DDH DIPA Citra + Galaxy oraz New England DDH DIPA Simcoe + Mosaic zaliczone. Pora sięgnąć po ostatnie. Jedno jest pewnie, operacja DDH DIPA się udała. Widać to po ilościach ocen oraz ich średniej. Dawno nie było chyba takiego hype na polskie Imperial IPA. Jedyną rzeczą jakiej żałuje jest fakt, że nie udało mi się spróbować tego piwa z nalewaka. Zapewne jest jeszcze lepsze niż z butelki. Do tej pory byłem zdania, że NEIPA z butelki nie ma prawa bytu, jedynie aluminiowa puszka potrafi przedstawić najlepsze walory stylu. AleBrowar zmienił jednak moje zdanie, da się zakląć New England w szkle.

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: 20,0% wag.
ALKOHOL: 7,0%
SŁODY: Pale Ale, dekstrynowy, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Centennial , Amarillo , First DH Centennial , Second DH
Amarillo
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 13.08.2019

Tym razem poznam najlepszą stronę Centennial oraz Amarillo. Obie odmiany są mi raczej obojętne, ani to mój top, ani mi nie przeszkadzają. Centennial kojarzy mi się przede wszystkim z cytrusami oraz kwiatami. Pod tym względem wyróżnia się z tłumu amerykańskich chmieli. A Amaillo? Sporo osób skarżyło się na nijakość odmiany z zeszłego roku. Reszta parametrów bez zmian, po co je zmieniać?

Na etykiecie mienią się żółto-różowe barwy. Podoba mi się połysk liter na froncie. Jedyna rzecz, jaka nie przypadła mi do gustu, to czcionka z opisem piwa. Może się czepiam? Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowar w Lęborku.

New England DDH DIPA Centennial + Amarillo [AleBrowar]

KOLOR
W porównaniu z poprzednią trójką wygląda chyba najciemniej, albo to tylko moje wrażenie? Piwo jest zamglone i fajnie prezentuje się w szkle. Piana nie jest zbyt obfita, ale to bez znaczenia.

AROMAT
W pierwszym podejściu wyczułem sporo czerwonych owoców. Są ona świeże oraz orzeźwiające. Do tego jest tu sporo cytrusów oraz nut drzew iglastych. Po kilku podejściach doszedłem do wniosku, że cytrusów jest tu najwięcej. Czuję też lekką słodycz. Zapowiada się fajnie.

SMAK
Pierwszy łyk przynosi ciut inne wrażenia. Na moim podniebieniu czuję sporo cytrusów, ale zaraz po nich pojawia się nuta kwiatowa. Niech to nie zabrzmi jako minus, tutaj to akurat pasuje. Oba elementy łączą się w potężną dawkę orzeźwienia. Goryczka nie jest wysoka, ale w smaku przewija się lekka pikantność, stanowi ona idealną kontrę dla początkowego soczku. Ten kwiatowo-pikantny motyw wyróżnia to piwo na tle pozostałej dwójki. Poza tym jest jak wcześniej. Spora pijalność, gdyby nie te zapiski opróżnił bym szkło w kilka sekund. Ta Imperial IPA nie jest potężna, zaliczam ją do grupy tych sesyjnych. I to jest właśnie wyczyn, zrobić coś tak potężnego w tak łagodny sposób. Jest też niewielki motyw owoców tropikalnych, coś jak mango oraz ananas. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą produkcją. Wiedziałem, że będzie dobrze, ale że aż tak? Jedyny minusik za smak, mogło być go znacznie więcej, aż do granic wytrzymałości.

New England DDH DIPA Centennial + Amarillo [AleBrowar]
OCENA: 4,00 / 5,00

Ej, Panowie z AleBrowar, zróbcie Triple Dry Hopper Triple IPA. Piwo sprzeda się w kilka minut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments