Mr. Hard’s Rocks American Man [Pracownia Piwa]

Z piwnicznych czeluści wyłowiłem piwo Mr. Hard’s Rocks American Man z Pracowni Piwa. Warto było je leżakować?

Mr. Hard's Rocks American Man [Pracownia Piwa]

Piwo Mr. Hard’s Rocks American Man zakupiłem ponad rok temu. A może i dwa lata temu? Na pewno piwo odstało już swoje w piwnicy. Pracownia Piwa nie ma go aktualnie w swojej ofercie, więc jestem jednym z nielicznych posiadaczy tego niespotykanego już gatunku 🙂 Piwo posiada lak. Seryjnie go nie było, ale naniosłem go ponad rok temu na większą liczbę butelek i zaniosłem je na leżak. Pewnie każdy miał podobny etap lakowania wszystkiego co popadnie i zakopania tego głęboko w ogrodzie z myślą o odkopanie tak w 2040 roku. Sprawdziłem już kilka butelek i nie wyczułem znacznej poprawy w porównaniu do “świeżych” wersji. Jedynym piwem, które zyskało było Baltic Abbys z Browaru Solipiwko. Zobaczymy jak będzie dziś.

STYL: American Imperial Stout
EKSTRAKT: 25% wag.
ALKOHOL: 10.5%
SŁODY: jęczmienny, karmelowy, czekoladowy, palony jęczmień, pszeniczny
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 13.10.2018

Nie znalazłem żadnych informacji na temat składu. Na etykiecie są tylko podstawy, a na stronie browaru … piwa już nie ma. Jest to amerykańska wersja Imperial Stouta, więc na pewno użyto tu ciekawej kombinacji chmielu. W zasypie słody karmelowe oraz czekoladowe i stały bywalec RISów, czyli palony jęczmień. Dwadzieścia pięć BLG jest spoko. Piwo Mr. Hard Rocks doczekało się sześciu innych wcieleń. M.in. z kawą czy laktozą. Na szczęście wszystkie ocenione są dobrze.

Etykieta przypadła mi do gustu. Utrzymana jest w klimacie Pracowni Piwa. Tym razem mamy tu lwa z otwartą paszczą, słyszycie ten donośny ryk? To zapewne ten Mr. Hard, a za “Rocks” odpowiada gitara. W tle widać flagę Stanów Zjednoczonych, tak Ameryka pełną gębą. Całość prezentuje się fajnie na tle czarnego piwa. Wszystko przez zastosowanie przeźroczystej naklejki zamiast standardowego papieru. Piwo Mr. Hard’s Rocks American Man jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Pracowni Piwa w Modlniczce.

Mr. Hard's Rocks American Man [Pracownia Piwa]

KOLOR
Ciemne, kurcze, praktycznie czarne. I przy przelewaniu i w szkle. Co do gęstości, to jest ona raczej na średnim poziomie. Ładna beżowa piana o krótkiej żywotności.

AROMAT
Niezła intensywność. Piwo pachnie jak konkretny Imperial Stout. Dużo czarnych owoców wspartych mocnym rozgrzewaniem. Czuję też trochę słodyczy idącej w karmel. Na finiszu pojawiła się nuta … miodowa. Jest też coś kwiatowego, może pozostałość po chmielu?

SMAK
W pierwszym łyku czuję niemrawą słodycz. Jest miód połączony z kwiatami. Powoli oba elementy ustępują miejsca nutom palonym. Drugim łyk wygląda podobnie. Tym razem na finiszu pojawia się słodko-gorzka czekolada. Ciało jest średnie, ani gęste, ani wodniste. Na finiszu czuję niewielkie rozgrzewanie, ale nie jest to alkohol. Piwo jest gładkie. Z czasem pojawia się coraz więcej kwiatów łączących się z czekoladą. Nie jest to moja ulubiona kombinacja. Goryczka nie jest zbyt wysoka jak na RISa, trochę mi jej brakuje. Tęsknie za czarnymi nutami. Kwiaty, miód, czekolada, jakoś dziwnie się to układa.

Mr. Hard’s Rocks American Man [Pracownia Piwa]
OCENA: 3,50 / 5,00

Liczyłem na petardę a wyszło średnio. Leżakowanie nie pomogło temu piwu. Jeśli macie jeszcze Mr. Hard’s Rocks American Man pijcie je jak najszybciej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o