More Than Splash [Browar Maltgarden]

Więcej niż bardzo dobra DIPA? Czyli piwo More Than Splash z Browaru Maltgarden.

More Than Splash [Browar Maltgarden]

Pewne rzeczy powtarzają się w regularnych odstępnych czasu. Jedną z nich jest pojawianie się piw w stylu Imperial IPA spod szyldu Maltgardena. Nadszedł czas na kolejny duet. W internecie natknąłem się na wątek jakoby ludzie nie rozróżniali poszczególnych piw wydawanych przez Maltgarden. Że etykiety takie same, że nazwy z generatora. Mogę się podpisać pod oboma punktami, ale żeby nie rozróżniać poszczególnych piw? Wiem, jest ich dużo. W tym roku pojawiło się około 15 nowych IPA, i to tylko z jednego browaru. Jeśli przemnożyć je przez wszystkie browary, to liczba przekroczy 200. Nie sposób zachować w pamięci wszystkie piwa, ja zapamiętuje tylko te najlepsze. Nie ważne, czy etykieta zapada w pamięć. Bardziej liczy się zawartość puszki. Jak będzie dziś?

STYL: DDH Hazy Double IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 7,2 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Wai-iti, Ella, El Dorado
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 01.03.2021

More Than Splash awizowane jest jako DDH Hazy Double IPA, nic nowego. Zawartość alkoholu nie jest zbyt wysoka, piwo odfermentowało jedynie do 7,2% alkoholu. Nie to jest jednak najważniejsze, pora spojrzeć na odmiany chmielu. Browar zdecydował się na Wai-iti, Ella oraz El Dorado. Nie jest to często spotykana kombinacja, więc jestem bardzo ciekaw efektu końcowego. El Dorado należy do moich ulubionych gatunków, mam dobre skojarzenia z Wai-iti a Ella? Może być. Całość powinna być tropikalną ekstazą.

O projekcie etykiety oraz nazwie napisano już wyżej. Nie będę się rozpisywał nad kolejną podobną produkcją. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze.

More Than Splash [Browar Maltgarden]

KOLOR
Jest jasne, bez dwóch zdań. Jeśli chodzi o zamglenie to nie jest to sto procent. Chociaż w szkle wygląda bardzo dobrze. Piana jest potężna.

AROMAT
Zapach jest dosyć oryginalny. Czuję tu pomarańczę i melona. Nie ma tu brzoskwini czy też mango, owoców obecnych w większość New England. Z czasem wyszło też nieco kiwi. Ten nieszablonowy aromat przypadł mi do gustu.

SMAK
Piwo jest pełne owoców, już pierwszy łyk przyniósł mi owocową ekstazę. Na pierwszym planie czuję tu pomarańczę, znak rozpoznawczy El Dorado. W tle pojawia się kiwi, melon. Podobają mi się te wyraźne owoce. Ciało jest pełne, czuć to na starcie. Na plus duża soczystość, jej obecność na samym początku świadczy o wzorowo wykonanej IPA. Tak więc Browar zaliczył ten egzamin na piątkę. Goryczka jest na bardzo niskim poziomie, smakowo podobnym do skórki z białych owoców. Ten nieco gorzki finisz stanowi dobrą kontrę dla soczystych owoców. Smak przybiera na sile z każdą kolejną sekundą. Owocowe, soczyste, kurczę. Niby “kolejna” DIPA, ale poziom zdaje się iść cały czas w górę. Cieszy mnie niekonwencjonalny dobór chmielu. Fajnie wypić coś innego.

More Than Splash [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,50 / 5,00

Maltgarden po raz kolejny pokazał, że potrafi zaserwować konkretne Imperial IPA. Bardzo udany dobór chmielu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments