Monachijskie [Browar Warmia]

Dziś kolejne piwo z lokalnego Browaru Warmia. Tym razem będzie to Monachijskie.

piwo Monachijskie - Browar Warmia

Będzie to już czwarte piwo z Browaru Warmia jakie będę opisywał. Dotychczasowe piwa wypadły bardzo dobrze. Były to jednak style zbliżone memu sercu. Tym razem będzie to piwo monachijskie, czyli klasyczny brązowy lager. Z tego co mi się wydawało to w stylu monachijskim powinien być w składzie słód monachijski. Patrzę więc na etykietę piwa i widzę jedynie słód jęczmienny. Wydaje mi się, że skład piwa na etykiecie jest okrojony. Zabieg znany z koncerniaków. Szkoda. Albo można zrobić monachijskie na samym słodzie jęczmiennym i ja się do końca nie znam? Druga sprawa to data ważności, piję to piwo ostatniego dnia daty spożycia. Nie powinno to mieć dużego wpływu na smak piwa. Taką mam przynajmniej nadzieję.

kolor piwa Monachijskie - Browar Warmia

Piwo ma sporą białą pianę, która dosyć szybko opada. W szkle widzę ciemnobrązowy kolor połączony z czerwienią.

Aromat jest lekko słodowy. Czuję też trochę skórki od chleba. Zapach nie jest zbyt intensywny.

Biorę pierwszego łyka i czuję równowagę między słodem i goryczką. Po drugim łyku w smaku czuć większą goryczkę. Oprócz tego czuję nuty chlebowe, lekko, są ledwo wyczuwalne. Piwo jest nisko nasycone i bardzo pijalne. Po kilku łykach czuję już tylko goryczkę. Są przebłyski słodu, są przebłyski kwaśnego smaku, ale goryczka nad nimi góruje. Nic jej właściwie nie kontruje, przez co piwo jest jednowymiarowe. Z czasem staje się jeszcze bardziej wodniste.

STYL: Monachijskie
EKSTRAKT: 12,0 % wag.
ALKOHOL: 5,0%
SŁODY: jęczmienny
CHMIEL: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 03.03.2017
OCENA: 5/10

Piwo mnie nie przekonało. Sporo gorzkiego smaku, mało słodów a tego oczekiwałem. Chwilami miałem wrażenie, że piję mniej słodową wersję piwa marcowego. Piwo skierowane bardziej do osób nie pijących na co dzień piw kraftowych. Fani kraftu znajdą inne ciekawsze pozycje z Browaru Warmia. Monachijskie dostaje ode mnie fünf.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o