Milky Moon Rum Barrel Aged [Browar Golem]

Jest rum, jest zabawa. Dziś recenzja piwa Milky Moon Rum Barrel Aged z Browaru Golem.

Milky Moon Rum Barrel Aged [Browar Golem]

Nie tak dawno pisałem o dużej rodzinie piw spod szyldu Risfactor z Browaru PINTA, a dziś na tapetę biorę kolejną wariacją piwa Milky Moon. Browar Golem lubi wydawać jedno piwo w kilku wersjach leżakowanych w beczkach po różnych alkoholach. Tak było w przypadku ich flagowego Imperial Stouta Lilith oraz m.in z dobrym Wee Heavy Moloch. Popieram tego typu rozwiązania. Jeśli browar ma dostęp do beczek, powinien iść tą drogą. Piłem już Milky Moon w wersji podstawowej oraz w wersji leżakowanej w beczce po Bourbonie. Dziś dorwałem wersję z labelem rum. Beczka należy do moich ulubionych, jednak kilka razy się już na niej przejechałem. Czy dziś będzie lepiej?

STYL: Imperial Oatmeal Milk Fenugreek Coconut Cinnamon Stout
EKSTRAKT: 28.0 % wag.
ALKOHOL: 8,0%
SŁODY: jęczmienny, płatki owsiane
CHMIEL: ?
DODATKI: Laktoza
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Nie będę się za bardzo rozwodził na temat składu, ale wspomnę o wysokim ekstrakcie końcowym. Piwo odfermentowało z 28 Plato do 14,5 Plato. Już podstawka była konkretnym ulepem, beczka do rumu też może wnieść nieco słodyczy. Brzmi za słodko? Nie dla mnie.

Etykieta nie różni się praktycznie niczym od dwóch poprzednich wersji. Tym razem widać na niej napis Rum Barrel Aged. Piwo Milky Moon Rum Barrel Aged jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Czarnków w Chodzieży.

Milky Moon Rum Barrel Aged [Browar Golem]

KOLOR
Ale to jest mega gęste. Nie wiem czy wersja podstawowa była aż tak gęsta? Piwo ma czarną barwę w szkle. Piany nie ma tu za dużo.

AROMAT
O tak, lubię takie początki. W nos uderza konkretny aromat beczki. Jest tu czekolada i mieszanka wedlowska. Dużo ciemnych nut zamkniętych w beczce. Piwo trafia w moje gusta, gdyż rządzi tu słodycz. I to rozgrzewanie, mniam, trafione w punkt. Fajnie, fajnie.

SMAK
Pora na pierwszego łyka. Mniam, tyle dobrego już na samym początku. W mojej buzi czuje miks słodyczy oraz gorzkich nut. Wszystko jest wyraźne i intensywne. Czuję tu gorzką kawę oraz ciekawą czerwoną nutę. Beczki nie ma tu zbyt dużo, po aromacie spodziewałem się więcej rumu w smaku. Jest tu trochę pralin, mieszanki Wedla i nut drewna. Wszystko odpowiednio stonowane. Piwo jest nisko nagazowane, a ciało gęste, ale bez przesady. A może ja mam taki wysoki próg tolerancji? Smak jest intensywny i wcale nie myśli się wycofać. Podoba mi się wzajemne uzupełnianie słodyczy u gorzkich nut. Słodycz rządzi na początku, a kawa powoli zajmuje jej miejsce. Z lekka dawką rumu. Na plus ale chyba aż tak nie różni się od wersji podstawowej.

Milky Moon Rum Barrel Aged [Browar Golem]
OCENA : 4,00 / 5,00

Jestem zadowolony. Browar Golem obiecał rum i go dostałem. Wszystko w słodkiej otoczce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments