Meet Our Friends | Episode 03: Browar Zakładowy [Browar Nepomucen / Browar Zakładowy]

Z chęcią poznam kolejnych przyjaciół, czyli Meet Our Friends | Episode 03: Browar Zakładowy z Browar Nepomucen oraz Browar Zakładowy.

Meet Our Friends | Episode 03: Browar Zakładowy [Browar Nepomucen / Browar Zakładowy]

Kolejne piwo z serii Meet Our Friends, w której to Browar Nepomucen zaprasza swoich piwnych kompanów do współpracy. Serii jest dużo, bardzo, ale do tej podchodzę z dużym uśmiechem na twarzy. Niby nic nadzwyczajnego, dwa browary warzą wspólnie piwo, ale imperialność poszczególnych części bardzo przypadła mi do gustu. Tym razem poznamy Browar Zakładowy, który boryka się z kłopotami finansowymi, wynikają one bezpośrednio z rządowych obostrzeń. Zamknięty pub oraz restauracje przekładają się na zdecydowanie niższe wpływy. Zakładowy kojarzy mi się ze sprawdzoną marką i z chęcią zakupię piwo z ich logo. Nie licząc dzisiejszego TIPA, które ma szanse stać się polskim numerem jeden. Oczywiście w kategorii IPA potrójnych. Jak na razie styl ten nie ma jeszcze godnego reprezentanta uwarzonego w kraju nad Wisłą.

STYL: Triple IPA
EKSTRAKT: 21,0 Plato
ALKOHOL: 8,2 %
SŁODY: jęczmienny pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Motueka, Galaxy, Mosaic
DODATKI: ?
DROŻDŻE: London Fog
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 24.11.2021

Początek i zawód, który towarzyszył mi przy degustacji poprzednich Triple IPA made in Poland. Niska zawartość alkoholu. Ogólnie 8,2% nie jest złe, ale to raczej poziom DIPA. Standardowo, ekstrakt początkowy przekroczył dwadzieścia Plato. Najważniejszą rzeczą w IPA jest chmiel, dziś browary zdecydowały się na moje ulubione odmiany. Galaxy to zawsze na top, do tego Motueka, która jest bardzo dobrym reprezentantem klimatu Nowej Zelandii. Mosaic to klasyka. Ekipy chwalą się też Hoprate, wynosi ono konkretne 22 gramy na litr. Jestem ciekawe, jak owa kombinacja sprawdzi się w praniu. Całość feremntowała na drożdżach London Fog.

Bardzo podoba mi się etykieta. Klasyczny aparat, znam go z szafki mojego dziadka. Mimo tego, że nie działał, zawsze świetnie się nim bawiłem. Eh, aż mi się łezka w oku zakręciła. Podoba mi się ten czarny szkic na żółtym tle. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Nepomucen z Szakradowie.

Meet Our Friends | Episode 03: Browar Zakładowy [Browar Nepomucen / Browar Zakładowy]

KOLOR
No, no, muszę przyznać, że efekt wizualny zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Pełne, gęste, typowe topowe Hazy. Piana zostawiła przy sobie lekki ślad przy krańcu szkła.

AROMAT
Zapach od razu pokazuje się z najlepszej strony. Jest wyraźny oraz tropikalny aż do szpiku kości. Czuję tu masę żółtych owoców utrzymujących się w słodkim klimacie. Papaja, mango, pomelo, świeżo i dużo.

SMAK
Wrażenia smakowe są jeszcze intensywniejsze. Lubię, gdy na początku całe moje podniebienie wypełnia się tropikami. Właśnie tak jest dziś. Jest tu dużo pomelo, zaraz po nim wchodzi soczystość. Tak więc wszystkie ważne elementy dobrego NEIPA są zaliczone. W całym tym owocowym klimacie pojawia się też coś ze świata kwiatów. Czuję tu płatki, nie wiem dokładnie czego, ale wydaje mi się, że to właśnie kwiaty. Do tego limonka, wprowadza ona jeszcze większą świeżość. Smak jest złożony, to piwo nie jest nudne. Z każdym kolejnym podejściem do szkła ma dla mnie coś nowego. Motueka dobrze zgrała się z Galaxy. Goryczka jest odpowiednio dobrana do poziomu owoców, oba elementy idą łeb w łeb. Może brakuje mi to trochę ciała, aby nazwać to piwo TIPA? Poza tym jest dobrze. Dokręćcie do dziesięciu procent i będzie git.

Meet Our Friends | Episode 03: Browar Zakładowy [Browar Nepomucen / Browar Zakładowy]
OCENA : 4,50 / 5,00

Rzeczywiście, chyba najlepsze polskie Triple IPA jakie piłem. Soczek z domieszką kwiatów. Brawo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments