Maybe One More PSI? [Verdant Brewing]

Maybe One More PSI? to kolejna DIPA prosto z Verdant. To musi być dobre, nie ma innej opcji.

Maybe One More PSI? [Verdant Brewing]

Imperial IPA z angielskiego browaru Verdant biorę w ciemno. Obecnie jest to europejski top. Po okresie lżejszych wypustów i powtórnego warzenia niektórych piw, w sklepie internetowym znowu pojawiło się kilka DIPA. Staram się być na bieżąco z ofertą browaru, ale wystarczy kilka dni zapomnienia i piwa są już wyprzedane. Na szczęście jest twitter, który informuje zawczasu o nowościach. W sumie Maybe One More PSI? nie jest nowością. To reedycja piwa uwarzonego na początku ubiegłego roku. Wypust zebrał pochlebne recenzje, czemu nie wydać do ponownie? Według RateBeer jest to drugie najlepiej oceniane piwo z Verdant. Ale jak tu ufać rankingom?

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 8.0%
SŁODY: Extra Pale Ale, Golden Promise, Wheat, Oats, Flaked Wheat
CHMIEL: Mosaic
DODATKI: ?
DROŻDŻE: London Ale III
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

W tym piwie wszystko kręci się wokół chmielu o nazwie Mosaic. Czy charakteryzuje się ta odmiana? Browar zinterpretował to na własny sposób. Aby dowiedzieć się co czeka cię pijąc to piwo pomyśl o jagodach, pestkowcach, igłach sosny oraz męskich szatniach z czasów liceum … To właśnie Mosaci. Przyznacie, że opis jest bardzo zachęcający?

Grafika na etykiecie przedstawia chyba kadź warzelną? Była ona lepiej widoczna przy okazji pierwszej warki. Teraz jej kontury są lekko rozmyte i mają białą barwę. Nazwa piwa nawiązuje chyba do ciśnienia? PSI to jednostka za pomocą której określa się ciśnienie. I żeby dać jeszcze 1 więcej? Ja tak to rozumiem 😉 Maybe One More PSI? jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Verdant.

Maybe One More PSI? [Verdant Brewing]

KOLOR
Piwo ma żółty kolor, pod światło jest on naprawdę bardzo, bardzo jasny. Całość jest nieprzejrzysta. Zauważyłem też bardzo wysokie nagazowanie. Jednak dali te kilka PSI więcej 😉 Piana jest bardzo obfita i dosyć szybko opada.

AROMAT
Zapach jest bardzo świeży i dosyć intensywny. Ale widziałem to już przed otwarciem puszki. Opis nie kłamie, Mosaic jak nic. Jest tu trochę drzew iglastych, pestkowców oraz mango. Z czasem owoce mają coraz więcej do powiedzenia. Aromat raczej słodki, czyli na razie tak jak lubię.

SMAK
Pierwszy łyk wszedł dosyć gładko. Bałem się zbyt dużego nagazowania, na szczęście niepotrzebnie. Smak jest lekki i bardzo świeży. Czuję tu trochę grejpfruta i białych owoców. Goryczka jest niska, bardziej w kierunku żywicy. Odczucia w ustach są rewelacyjne. Ciało w sam raz, gładkie, iście kremowe, do tego dochodzi też spora soczystości. Nagazowanie jest raczej niskie, przy przelewaniu do szkła wyglądało na znacznie większe. W smaku rządzi grejpfrut, ciut mango oraz trochę białych owoców. Dawno nie piłem tak “nie” tropikalnej NEIPA z tak soczystym odczuciem. Może to przez ogólną słodycz? Nie jest ona nachalna, ale te owoce dają dodatkowo lekko słodki posmak. Verdant wie jak obchodzić się z chmielem. Alkohol oczywiście dobrze ukryty, pije się to jak soczek.

Maybe One More PSI? [Verdant Brewing]
OCENA: 4,00/5,00

Soczyste owoce ze stonowaną słodyczą, goryczka robi swoje. Klimat mało tropikalny. Dla fanów chmielu Mosaic.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments