Marcowe & Nelson Sauvin Pale Ale

Pora sprawdzić w jakiej formie znajdują się dwa piwa, które uwarzyłem jakiś czas temu. W szkle wyląduje Marcowe i Nelson Sauvin Pale Ale.

Marcowe
Relacja z warzenia

Marcowe piwo domowe

Kolor nie jest za stylowy, ale wygląda bardzo fajnie. Nie widziałem jeszcze, aż tak rubinowego i klarownego piwa. Piana nie jest zbyt obfita, podczas otwierania syknięcie było znikome. Za słabo nagazowane? W aromacie dominują nuty karmelowe oraz skórki chleba. Słodycz nie jest przegięta. Całość jest dosyć czysta, nie ma tu estrów. Pora na pierwszego łyka. Piwo jest rzeczywiście słodkie. Na finiszu pojawia się karmel, który przypomina mi nieco jego paloną odmianę. Wyczuwam też sporo nut chlebowych. Te dwa elementy dominują, Ciało jest boskie. Piwo zaznacza swoją obecność podczas przełykania. Niestety, nie zdążyłem go schłodzić i czuć to w smaku. Słodycz rzeczywiście dominuje. Ta wersja smakuje mi lepiej od poprzedniej. Co bym zmienił? Może ciut większe nagazowanie i dał więcej chmielu na goryczkę. Jako fan IPA nie lubię, gdy w piwie brakuje kontry do słodkich nut. 3,75 / 5,00.

 

Pale Ale
Relacja z warzenia

 

Piwo odstało już ponad dwa miesiące i kolor nieco zbladł, ale daje jest jasny. W pierwszych tygodniach był on słomkowy i wyglądał jak rasowy New England. Piana jest pokaźna, długo utrzymuje się na powierzchni. W aromacie czuję sporo cytrusów, w klimacie cytryny. Do tego winogrona. Kurcze, ten Nelson jednak robi robotę. W tle pojawia się nieco słodyczy. Chyba najlepsze moje piwo pod względem aromatu. A smak? Tu owoce nie są aż tak wyraźne, ale to Pale Ale. Na pierwszym planie czuję winogrona oraz pestkowce. Smak jest bardzo wyraźny, podoba mi się goryczka. Jest trafiona w punkt. Nie jest za mocna, fajnie komponuje się z winogronami. Nagazowanie też ok. Co mogę powiedzieć o ciele? Może nie było tu za dużo Plato, ale piwo zaznacz swoją obecność podczas przełykania. Przyjemne i bardzo wyraźne. Chyba jest ono najbliżej dobrego New England ze wszystkich moich prób. 4,25 / 5,00 a może i 4,50?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments