Make It Really Yellow [Verdant]

Pora na jedną z zaległych recenzji. Make It Really Yellow to kolejny New England z Verdant.

beer Make It Really Yellow [Verdant]

Piwo Make It Really Yellow zostało uwarzone z okazji trzeciej rocznicy otwarcia lokalu Little Leeds Beerhouse. Jak sama nazwa wskazuje lokal znajduje się w Leeds. Często można w nim znaleźć piwa z Verdant zaraz po ich premierze. Z ich dostępnością jest dosyć ciekawie. Kilka miesięcy temu piwa Verdant były dostępne na stronie www, bez limitów, wszystkie nowości, dosyć regularnie. Z czasem, wraz ze wzrostem popularności browaru, reguły uległy zmianie. Teraz nowości pojawiają się w pierwszej kolejności w zaprzyjaźnionych/lokalach sklepach. Tak było w przypadku Swift or Swallow uwarzonego we współpracy z innym topowym browarem z UK Cloudwater. Piwo było dostępne online dopiero po dwóch tygodniach od jego premiery. Obecnie Verdant sprzedaje często sześciopaki, trzy puszki dwóch rożnych piw. Do tego limity na osobę.

STYL: India Pale Ale
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 6,5%
SŁODY: Golden Promise, pszenica, płatki owsiane
CHMIEL: Simcoe, Nelson Sauvin
DODATKI: ?
DROŻDŻE: London Ale III
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 03.04.2018

Make It Really Yellow to IPA. Liczyłem na wersję imperialną .. Parametry? 6,5% alkoholu, czyli w sam raz. Podstawą jest słód Golden Promise. Lokal Little Leeds Beerhouse miał dwa życzenia. Po pierwsze: piwo miało być naprawdę żółte, po drugie: Nelson Sauvin. Verdant wymieszało do z Simcoe. Jeśli chodzi o drożdże to, standardowo, użyto London Ale III.

Puszka bez rewelacji. Widzę tu białe tło i kilka kresek w kolorach żółtym oraz niebieskim. Na plus wykonanie etykiety. Papier jest naprawdę dobrej jakości. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 ml i zostało uwarzone w Browarze Verdant.

beer Make It Really Yellow [Verdant]

KOLOR
Piwo jest lekko zamglone i ma pomarańczową barwę. W szkle jest już bardziej mętne. Piana jest potężna i ma białą barwę. Można ją ciąć nożyczkami. Opada powoli redukując się do kożucha.

AROMAT
Nie powala. Jest dobrze, ale daleko mu do topowych piw z Verdant  pitych kilka tygodni temu. Na minus na pewno słodycz. Pojawia się ona za szybko i jest zbyt intensywna. Brakuje tu świeżości. Owoce nie mogą się przebić, jest trochę brzoskwini oraz melona. Bez szału.

SMAK
Pierwsze co się rzuca w oczy (raczej usta) to dosyć intensywny goryczkowy finisz. Nie wyczułem tu zbyt wielu owoców. Nuty łagodnej brzoskwini przechodzą powoli w grejpfruta. Goryczka jest lekko trawiasta. Piwo jest dosyć wytrawne, nie ma w nim za dużo słodyczy. Ciało ok, ale brakuje mi gęstości. Chociaż to IPA, a nie DIPA. Niskie nagazowanie oraz dobrze ukryty alkohol to kolejne plusy tego piwa. Niby New England, ale blisko mu do klasyki. Jeśli wolicie goryczkę, to na pewno trafi w Twoje gusta. Owoce stanowią tu jedynie tło.

Make It Really Yellow [Verdant]
OCENA: 3,75 / 5,00

Pierwsze średnie piwo z Verdant. Chociaż miała być IPA i jest IPA. Zdecydowanie dla fanów umiarkowanej goryczki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o