Keep Left [Verdant / Equilibrium ]

Keep Left to owoc współpracy Verdant oraz browaru zza wielkiej wody, czyli Equilibrium.

Keep Left [Verdant / Equilibrium ]

Dawno nie cieszyłem się tak z powodu Imperial IPA. Ogólnie wszystkie DIPA z Verdant biorę w ciemno. Tym razem bardziej jarał mnie browar z którym uwarzono Keep Left. Equilibrium ma już wyrobioną markę w USA. A jak dobrze wiecie, to stamtąd pochodzą najlepsze piwa w stylu New England. Kilka tygodni temu chłopaki z Falmouth poinformowali o wizycie ekipy z Nowego Jorku. Equilibrium odwiedzało UK i oprócz Verdant zahaczyli też o Northern Monk. Piwo od mnichów też już zakupiłem 😉 Turn Left zbierało bardzo wysokie oceny w dniu premiery i obecnie jego średnia na Untappd wynosi około 4,4. Czy będzie się mogła równać z najlepszymi DIPA z Verdant?

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 8,0%
SŁODY:  Extra Pale Ale, Golden Promise, Oats, Flaked Wheat, Wheat, Dextrose
CHMIEL: Hallertau Blanc, Huell Melon, Azacca, Motueka, Galaxy, Nelson Sauvin
DODATKI: ?
DROŻDŻE: London Ale III
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 05.11.2018

Ośmioprocentowe IPA brzmi zawsze dobrze. Rzućmy okiem na zasyp. Ten wygląda jak większość piw z Verdant. Chyba muszę dorwać ten słód Golden Promise albo Extra Pale i sprawdzić jak sprawdzi się w domowych warunkach. Spójrzcie na tą mieszankę chmielu, wow. Niemiecki chmiel w NEIPA nie jest czymś często spotykanym. Oprócz niego mamy tu reprezentantów Australii i Nowej Zelandii. Można uwarzyć IPA bez amerykańskich chmieli? Można.

Pomysł na wykonanie etykiety jest bardzo prosty. Szare tło ze sporą tabliczką  z mądrym hasłem “Keep Left”. Zapewne ten wyraz ma jakieś głębsze znaczenia, ale nie będę w to wnikał. Za bardzo chce mi się pić 😉 Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w browarze Verdant z Falmouth.

Keep Left [Verdant / Equilibrium ]

KOLOR
Piłem ostatnio kilka NEIPA i wszystkie miały podobną jasną barwę. Pod światło wydaje się być żółta. To co wyróżnia to piwo to konkretna mętność, wygląda jak błoto. Piana ma biały kolor i nie warto się nad nią rozpisywać.

AROMAT
O rzesz … ale to jest owocowe. Czuję się jak bym spacerował w markecie w dziale z owocami. Odczucia są bardzo świeże i dosyć intensywne (choć tu jest niewielkie pole to poprawy). Owoce mają lekko kwaśny charakter, nie ma tu zbyt dużo słodyczy. Ananas, marakuja, brzoskwinie, naładowali tego konkretnie.

SMAK
Czy rzeczywiście piwo jest aż tak dobre? Pierwszemu łykowi towarzyszy spora dawka owoców tropikalnych z niewielkim słodkim muśnięciem. Goryczki nie zanotowałem, tylko skoczek ziom!  Na razie na pierwszym planie czuć brzoskwinie, mandarynki oraz mango. Odczucia w buzi są bardzo wyraźne. Ciało nie należy do wodnistych, czuć je podczas przełykania. Nie jest też za ciężkie, idealnie je z balansowano. A alkohol? Zero, null, nothing. Przy takich parametrach pije się je jak owocowy soczek. Mało kto potrafi tak ukryć alkohol podciągając pijalność na wysoki level. Moc owoców nie przemija, goryczka cały czas jest na niskim poziomie. Może te IBU jest tu na minusie? Tą puszkę można wypić w ciągu kilku minut. Jak można robić tak sesyjne podwójne IPA? Mistrzostwo. Do tego soczystość. Ciężko tu znaleźć wady.

Keep Left [Verdant / Equilibrium ]
OCENA : 4,50 / 5,00

Nowe odmiany chmielu zdały egzamin wzorowo. Współpraca z Equilibrium wyszła wzorowo. Bardzo dobre piwo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o