Imperial Stout + Coffee + Cacao + Caramel [North Brewing Co / Kees Brouwerij]

Piwo Imperial Stout + Coffee + Cacao + Caramel uwarzone przez North Brewing oraz Kees Brouwerij już samą nazwą zdradza swój skład.
Imperial Stout + Coffee + Cacao + Caramel [North Brewing Co / Kees Brouwerij]Pora sprawdzić North Brewing w akcji. Ostatnie dwa lata to duży wzrost popularności browaru z Leeds, który podziwiam za ich regularność i ilość premier. Na ich koncie jest już prawie 150 różnych piw, nie licząc kooperacji. Ogólnie kooperacje są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii, praktycznie co tydzień wychodzi kilka piw uwarzonych wspólnie przez gigantów sceny. North Brewing współpracował również z polskim Browarem Stu Mostów. Dziś pozostaję w kooperacyjnym klimacie, gdyż Imperial Stout, który za chwile wyląduje w moim szkle, został uwarzony we współpracy z holenderskim Kees Brouwerij.

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 10,0 %
SŁODY: Wheat, Barley
CHMIEL: ?
DODATKI: Kawa, ziarna kaowca, karmel
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Piłem już piwo Caramel Fudge Stout z tego browaru, pierwsze skrzypce grał tam karmel. To właśnie na ten dodatek zdecydowały się oba browary podczas wspólnego rozpisywania receptury. W fermentorze wylądował ogromny kawał krówki, to on ma nadać słodyczy piwu. Oprócz niego smak wspomagać będą ziarna kawy oraz kakaowca. Mają one wprowadzić ciemną kontrę. Zawartość alkoholu ma być zaznaczona jedynie na etykiecie, zakryta jedwabistym ciałem.

Muszę dać plusa browarowi z UK za to, że potrafi się wyróżnić na tle innych jeśli chodzi o etykiety. Nie ciężko wymyślić coś nowego w obecnym krafcie. Setki wzorów, tysiące nowych piwa, a mimo to puszki z North Brewing można od razu poznać, gdy tylko spojrzymy na sklepową półkę. Tym razem dominującymi kolorami są czerń i pomarańcza. Podobają mi się wyraźne informacje na odwrocie, wszystko jest przejrzyste. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w North Brewing w Leeds.

Imperial Stout + Coffee + Cacao + Caramel [North Brewing Co / Kees Brouwerij]

KOLOR
Widzę tu oczywiście ciemną barwę. Nie zgadniecie, jest to oczywiście czerń. Pełna niczym nocne niebo bez gwiazd. Do tego zero piany.

AROMAT
Pora na pierwszy wdech, czuję tu sporo kakao. Do tego słodka mleczna czekolada. Zapach jest intensywny, ale nie przesadzony. Sporo tu nut charakterystycznych dla słodkiej kawy. Bardzo przyjemnie i raczej lajtowo.

SMAK
Zaraz po przechyleniu szkła poczułem sporą dawkę czekolady. Na początku jest to mleczna czekolada, po chwili pojawia się tu coraz więcej karmelu. Smak jest bardzo intensywny, każda poszczególna nuta jest tu dobrze zaznaczona. Podoba mi się to połączenie czekolady i karmelu który w kolejnych podejściach idzie w stronę swojej palonej odmiany. Ciało jest dosyć pełne, wszystko przez sporą dawkę słodyczy. Podoba mi się sposób w jakim spływa oni po moim podniebieniu. Pyszka. Nie ma tu zbyt wysokiej goryczki, ale im dalej w puszkę, tym więcej nut palonej kawy. Jest coraz mocniej i wyraźniej. Karmel przeszedł nieco w tył, teraz to ciemna strona jest tu na pierwszym miejscu. Gdyby ciało miało więcej gęstości, chociaż wielu osobom ten level będzie wystarczał. Smak utrzymał się do ostatniej kropli, dobry kolab.

Imperial Stout + Coffee + Cacao + Caramel [North Brewing Co / Kees Brouwerij]
OCENA : 4,25 / 5,00

Piwo jest dobrym połączeniem kawy oraz karmelu. Wyraźne ciemne nuty, wyraźny smak, warto było zakupić tą puszkę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments