If Not Now [Track Brewing]

Pora spróbować nowego DIPA prosto z wysp. Do szkła leje się If Not Now z Track Brewing.

If Not Now [Track Brewing]

Scena brytyjska ma dużo do zaoferowania. W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele browarów, których poziom znacznie wzrósł. Sytuacja, a w której mówi się o Cloudwater, Verdant a dalej długo nic nie ma już miejsca. Jedną z rewelacji ostatnich miesięcy jest mieszczący się w Manchesterze Track Brewing Co. Browar został założony w 2014 roku prze Sama Dysona. Jego inspiracją był wyjazd do Stanów Zjednoczonych i wycieczka rowerowa po zachodnim wybrzeżu. Podczas podróży z Virginii do Waszyngtonu odwiedził masę pubów, w których spróbował przeróżnych, nie znanych mu, piwnych stylów. Po powrocie do UK pomyślał o stworzeniu takich miejsc we własnym kraju. Sam stawiał pierwsze kroki w Camden Town Brewery, jednak szybko przeniósł się do Manchesteru, gdzie założył Track Brewing. Pierwsze piwo, Ozrak, trafiło do sprzedaży w lutym 2015. Ciepłe przyjęcie dało motywacji i z czasem browar zaczął się rozkręcać. Browar stał się rozpoznawalny po wydaniu Pale Ale o nazwie Sonoma. Następnie zaczęły się kooperacje z DEYA, North Brewing czy wspomnianym wyżej Verdant. Od fejmu nie można już uciec.

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 8,0 %
SŁODY: Barley, Oats, Wheat
CHMIEL: Strata, Citra, Galaxy
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 25.04.2020

Udało mi się dorwać jedno z lepiej ocenianych piw browaru, jest nim Imperial IPA o nazwie If Not Now. Obecnie średnia ocen na Untappd wynosi ponad 4,2. To świadczy już o wysokiej jakości piwa. Zawartość alkoholu wynosi 8,0%, ostatnio przez internet przetoczyła się dyskusja, iż Imperial IPA powinna mieć minimum osiem procent. Pamiętam niektóre polskie Triple IPA i nie będę się na ten temat wypowiadał. Browar zdecydował się na użycie trzech odmian chmielu. Citra i Galaxy to dobry wybór, poza tym jest tu Strata. Tak przeglądam sobie piwne nowości i odmiana pojawia się w co drugim nowym piwie w UK.

Etykieta jest prosta, jednokolorowe tło na którym widzę kilka kulek. Za projekt odpowiedzialny jest AH Creative. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 ml i zostało uwarzone w Track  Brewing w Manchesterze.

If Not Now [Track Brewing]

KOLOR
Pełne, gęste, mętne, pod względem wyglądu piwo nie zaskakuje. Konkretna piana.

AROMAT
Wow, wąchałem sporo DDH, tu jednak aromat jest bardzo wyraźny. Poważnie, nie trzeba się mocno zaciągać, aby poczuć ogrom tropików. Na czele pestkowce, papaja, mango, nieco zielonych nut. Dużo i dobrze.

SMAK
Ależ ciało, nie wiem, czy te DIPA z UK to kwestia podświadomości, ale jest konkretnie. Wysoka pełnia przy niskiej słodyczy, ten efekt zasługuje na uznanie. Od początku jest tu dużo pestkowców, z przewagą papai oraz mango. Jest też brzoskwinia. To co wyróżnia smak to motyw zielony motyw obecny gdzieś tam w tle. Nie wiem, czy to trawa? Ta zieleń zastępuje goryczkę, której to nie ma. Jako to w większości New England. Tropiki przechodzą powoli w zielone nuty, owocowa słodycz powoli zanika. Potem biorę kolejnego łyka, i powtórka z rozrywki. Przez cały ten czas smak nie ulega zmianie, każde podejście dokładne szkła daje ten sam wyraźny efekt. Jeśli chodzi o soczystość, to nie jest ona aż tak wielka. Piwo nawet lekko drapie, przy tak gęstym ciele jest to fajne urozmaicenie. Co tu dużo pisać, klasa.

If Not Now [Track Brewing]
OCENA : 4,50 / 5,00

Na początku byłem sceptyczny, jednak z każdym kolejnym podejściem do szkła piwo smakowało mi coraz lepiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments