I Wanna Be Your Dog [Omnipollo / BrewDog]

Piwo I Wanna Be Your Dog to jeden z ostatnich wypustów Omnipollo powstały we współpracy z BrewDog.

piwo I Wanna Be Your Dog [Omnipollo / BrewDog]

I Wanna Be Your Dog to wynik Szwedzko-Szkockiej kooperacji. Mam już na liście kilka piw Omnipollo m.in bardzo dobry Anagram, czy mistrzowski Original Maple Truffle Ice Cream Waffle. Piw z BrewDog jeszcze nie piłem. Miałem okazję, ale na rynku jest dużo lepszych piw w podobnej cenie i szkoda mi było inwestować w butelki ze szkockiego browaru. Omnipollo lubi współpracować z innymi browarami. Dwa wyżej wymienione piwa powstały również jako kooperacje. Puszkę dostałem w prezencie od brata z UK, chociaż widziałem ją również w kilku sklepach w naszym kraju. Piwa ze szwedzkiego browaru można teraz zakupić przez ich oficjalny sklep internetowy. Ich produkty można bez problemu znaleźć na innych stronach, ale posiadanie własnego sklepu jest na pewno korzystniejsze. Z tego co widziałem, można składać w nim zamówienia z wysyłką do Polski. Teraz nie, bo sklep … zawiesił swoją działalność, po tym jak w ciągu dwóch dni wyprzedano cały asortyment.

STYL: Imperial Stout BA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 12.3%
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 20.11.2019

To co to za piwo ten I Wanna Be your Dog? Jest to Imperialny Stout leżakowany przez 13 miesięcy w dębowych beczkach po whisky. Patrzę na etykietę i nie widzę tu nic o aromatach. Wszystko jest jednak po … nie wiem, na pewno jakiś język z rodziny skandynawskich, więc ręki sobie uciąć nie dam. Omnipollo opisuje piwo jako Coffee Pecan Mud Cake Stout. Brzmi znajomo i jeżeli Noa Pecan Mud Cake  jest podstawą, to będzie naprawdę dobrze.

Szata graficzna przedstawia dwa kolory: czerwony oraz zielony. I to by było na tyle. Efekt poprzerywanych linii jest hipnotyzujący. Jednym się spodoba, innym nie, a trzecia grupa nie przywiąże do wyglądu większego znaczenia. Ja należę do tej ostatniej grupy. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 0,33l i zostało uwarzone w browarze BrewDog.

piwo I Wanna Be Your Dog [Omnipollo / BrewDog]

KOLOR
Piwo jest czarne jak asfalt. Z puszki leje się konkretny ciemny strumień gęstej cieczy. Na szkle zostają ślady po piwie, ciało musi być konkretne. Piana jest dosyć obfita i ma ciemno brązowy kolor. Szybko jednak redukuje się do kożucha unoszącego się na tafli piwa.

AROMAT
Jest słodko i intensywnie. Na pewno czuję tu kakao, w słodkiej odsłonie. Może też trochę kawy? Im więcej wdechów biorę, tym bardziej aromat przypomina mi czekoladę, a może nawet nutellę? Dużo tu aromatów w stylu ciasta czekoladowo-orzechowego. Tak właśnie pachnie Omnipollo.

SMAK
Teraz najważniejszy punkt. Po aromacie wiążę z tym piwem duże nadzieje. Biorę pierwszego łyka i już wiem, że będzie dobrze. Moje podniebienie wypełnia smak ciasta orzechowego z dużą dawką czekolady. Na finiszu pojawia się lekko gorzka nuta. Całość jest bardzo intensywna i aż ocieka słodyczą. Na plus gęste ciało oraz pijalność, która wcale tu nie ucierpiała. A alkohol? Nigdy bym nie powiedział, że to ma aż 12%. Rewelacja, jak oni to robią? Z czasem piwo zaczyna mi przypominać płynną wersję Nutelli z procentami. Później pojawia się też kawa. Orzechy, czekolada, kawa, ale to wszystko się pięknie komponuje. Każdy z tych smaków czuć bardzo wyraźnie, raz bardziej jedne, raz drugi. Jest intensywnie i to mi się bardzo podoba. Pod koniec goryczka zaczyna być coraz więcej wyczuwalna. Do tego dochodzi też nuta wanilii.

I Wanna Be Your Dog [Omnipollo / BrewDog]
OCENA: 9/10

Na Omnipollo się jeszcze nie zawiodłem. Jest słodko, intensywnie, z dużą dawką kawy oraz czekolady. Beczka dała swoje i ode mnie 9.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments