Hoppy Crew : Are Your Sure? [Browar PINTA]

Piwo Hoppy Crew : Are Your Sure? z Browaru PINTA pozwoli nam bliżej poznać członków załogi browaru.

Hoppy Crew : Are Your Sure? [Browar PINTA]

Za czym się na pewno stęskniliście? Za kolejną serią piw z Browaru PINTA? No to proszę. Jest już Deli Store, Hazy Disco i tak dalej. Od dziś mają one nowego członka rodziny, a jest nim Hoppy Crew. Całość jest ukoronowaniem popularnego powiedzenia Kraft to ludzie. PINTA zdecydowała się na umieszczenie na etykietach ekipy pracującej w browarze w ich naturalnym środowisku. Podoba mi się docenienie pracowników. Dla nas są to bezimienni ludzie, a mają spory wkład w pracę browaru. Na pierwszy ogień poszły dwie puszki, czyli jak w przypadku poprzednich serii puszki będą pojawiać się dwójkami. Ja, również standardowo, wybrałem jedną z nich. Którą?

STYL: DDH Double IPA
EKSTRAKT: 20,0 Plato
ALKOHOL: 8,1 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszeniczne, maltodekstryna
CHMIEL: kocioł: ekstrakt chmielowy; whirlpool Mosaic, Cryo Mosaic; na zimno: Mosaic, Simcoe, Galaxy
DODATKI: ?
DROŻDŻE: Wyeast 1318 London Ale III
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 14.07.2021

Kolejne nawiązanie do poprzednich serii, czyli styl. Browar zdecydował się ponownie na mocno chmielone IPA, czytaj DDH. Skoro DDH to dużą rolę gra tu chmiel. Autorami receptury są Paweł Masłowski oraz Bartek Ociesa. Chłopaki zaczęli od chmieli Mosaic, wnosi on nut białych owoców oraz nafty. Później Simcoe ze swoją żywicą oraz tropikami. Wszystko podkręci Galaxy wnoszący jeszcze więcej owoców. Browar pochwalił się również wysokim hop rate na poziomie 25 grama na litr. Całość fermentowała za znanych i lubianych drożdżach Wyeast 1318 London Ale III.

Tym razem nie znalazłem tutaj szczegółowych informacji na temat składu. Browar wrzucił jednak QR, który przenosi nas na stronę produktu, a tam informacji w bród. Na etykiecie widać Pawła, który sprawdza, czy wszystko poszło po jego myśli. Zdjęcie utrzymane jest w klimacie Polaroidu, co jeszcze bardziej podkreśla klimat. Piwo dostępne jest w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze PINTA w Wieprzu.

Hoppy Crew : Are Your Sure? [Browar PINTA]

KOLOR
Pięknie tle wygląda. Bardzo jasne i zamglone, idealny New England. Piana średnia, szybko znika.

AROMAT
Bardzo gładko i subtelnie. Zapach nie jest zbyt zbyt intensywny, ale jakościowo jest bardzo dobrze. Jest nieco nafty i tropiki, przy bardzo niskie zawartości słodyczy. Na finiszu wyszła żywica i grejpfrut. Ogólnie nie ma tu za wiele owoców.

SMAK
Początek jest zachęcający. Przechyliłem szkło i od razu poczułem owoce, niezła soczystość. Po aromacie liczyłem na bardziej goryczkowy klimat. A jednak, jest jak myślałem. Na finiszu pojawiła się żywica oraz grejpfrut. Bardzo wyraźne przejścia między owocami a goryczką. Kolejne podejście do szkła i to samo. Owoce mają swoje kilka minut, są naprawdę wyraźne i soczyste. Tropiki z brzoskwinią, potem wszystko zakrywa goryczka. Nowością jest nafta, która pojawiła się w aftertaste. Czy ciało jest pełne? Piwo jest wyraźne, przez potężne odczucia smakowe, odczucie ciała jest też nieco mocniejsze. Z drugiej strony niska słodycz, więc powinno być wodniście? Dobre i wyraźne piwo.  Czas mija, a smak pochodzi mi jeszcze bardziej. Szukacie piwa z owocami oraz goryczką? Zapraszam.

Hoppy Crew : Are Your Sure? [Browar PINTA]
OCENA : 4,25 / 5,00

Z nowego duetu to właśnie Are Your Sure? wypadło lepiej i jestem tego na sto procent pewny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments