Hop Session [PiwoWarownia]

Zima to okres Porterów i RISów. Piwa ciemne, piwa mocne. Dziś miałem ochotę na coś lżejszego i postanowiłem sprawdzić jak zaprezentuje się piwo Hop Session z browaru PiwoWarownia. Na etykiecie jest wzmianka, że ma być mało goryczkowe a mocna owocowe. Prawda jest jednak trochę inna.

piwo Hop Session PiwoWarownia

Na etykiecie znajduje się informacja, że jest to piwo w stylu Session APA. Rozumiem, że ma być lekko, orzeźwiająco i przyjemnie. Etykieta nie jest jakaś wystrzałowa. Grafiki są bardzo proste. Jak dla mnie to jest to jedna z najsłabszych piwnych etykiet jaką do tej pory widziałem. Powiecie, że w piwie chodzi o piwo a nie o etykietę. Jednak gdy klient pierwszy raz staje przed półką z piwami kraftowymi i nie ma pojęcia co wybrać, często sięga po piwa patrząc właśnie na ich etykietę.

Po przelaniu piwa do szkła widać, że ma ładny bursztynowy kolor. Wzorcowo. Piana jest nie za duża i szybko opada.

PiwoWarownia Hop Session

W aromacie czuć na początku lekką słodycz. Są też owoce tropikalne. W tle pojawia się żywiczny zapach.  Aromat nie jest zbyt intensywny. Po pewnym czasie czuć jakby karmelek.

Biorę pierwszego łyka i pierwszą rzeczą jaką czuje jest … duża goryczka. Piwo jest nagazowane, bąbelki są wyczuwalne w smaku. Dopiero po trzecim łyku poczułem smak tropikalnych owoców. Są one jednak na drugim planie, główny prym wiodą tutaj żywiczne akcenty. Im dłużej pije to piwo, tym bardziej zalegająca robi się goryczka. Przez to brakuje mi orzeźwienia. Piwo jest lekkie, ale nie jest orzeźwiające, a na to właśnie liczyłem kupując Sessiona. Po kilku głębszych łykach, tropikalne smaki zanikają.

Styl: Session APA
Ekstrakt: 12,0 % wag.
Alkohol: 4,6%
Słody: jęczmienne, pszeniczne
Chmiel: Citra, Mosaic, Warrior
Drożdże: US-05
IBU: 40
Data spożycia/warka: 31.05.2017
Ocena: 5/10

Piwo Hop Session jest lekkie, mocno goryczkowe. Szkoda, że smak dosyć szybko ulatuje i zostaje sama goryczka. Mimo swoich parametrów wcale nie orzeźwia. Daje jemu pięć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments