Hop City 2020 [Northern Monk, SOMA Beer, Popihn, FrauGruber Brewing]

Piwo Hop City 2020 to wspólny twór Northern Monk, SOMA Beer, Popihn oraz FrauGruber Brewing.

Hop City 2020 [Northern Monk, SOMA Beer, Popihn, FrauGruber Brewing]

W piwnym świecie pojawia się sporo serii, pojawiających się co jakiś czas wypustów. Najlepszym przykładem jest tu Brokreacja i ich seria Potion, z rewelacyjnym numerem dziesięć. Podobnie jest z zagranicznymi browarami, najbliżej mi oczywiście do Wielkiej Brytanii i podam przykład z tej strony świata. Cloudwater świętuje co roku swoje własne urodziny piwnym wypustem. Moją ulubioną serią jest piwo z Hop City, event organizowany przez Northern Monk. Miałem nawet plany wybrać się na tą imprezę, może jeszcze nie w tym roku, ale za rok? Tegoroczna edycja została odwołana ze względu na niebezpieczeństwo związane z wybuchem epidemii Koronawirusa. COVID-19 dosięgnął każdej gałęzi naszego życia. Zastanawiam się jak będzie teraz wyglądała praca niektórych browarów? Co z premierami i sklepami? To temat na oddzielny wpis.

STYL: DDH DIPA
EKSTRAKT: 22 Plato
ALKOHOL: 9,5 %
SŁODY: Barley, Wheat
CHMIEL: HBC692, Cyro Sabro, Cyro Citra, Sabro T90, Citra T90, Simcoe T90
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: 20
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 05.09.2020

W festiwalowym piwie podoba mi się fakt, że Northern Monk zaprasza do współpracy inne browary będące na fali wzrostu. Wiecie, hajp jeszcze nie trwa w najlepsze, ale już jest o nich głośno. W tej edycji browar otworzył się na Europę, stąd też hasło przewodnie We Are Europe. Piwo zostało uwarzone z  hiszpańskim SOMA Beer, francuskim Popihn oraz niemieckim FrauGruber Brewing. Chmielem grającym pierwsze skrzypce ma być cudowne dziecko Yakima Chief, czyli HBC 692. Cechuje się on wysoką zawartością olejków, co powinno przełożyć się na intensywne odczucia żywicy oraz tropików. Wspierać go będą Sabro oraz Citra. Obie odmiany zostały dodane w formie Cyro oraz granulatu. Piwo można pochwalić za Hopratio, które wynosi 32g/l. DIPA z zawartością alkoholu na poziomie ponad 9%, u nas takich wartości nie osiągają Triple IPA.

Puszka wygląda pięknie. Ciemne tło, a na nim naniesiona mapa Europy. W centralnym punkcie widać szyszkę chmielu. Złoty i czarny to zdecydowanie bardzo dobre połączenie, do tego połysk. Pod etykietą znajduje się przepiękna reklama festiwalu. Kolorowe zdjęcia, logotypy wystawców, pięknie się to zapowiadało. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Northern Monk w Leeds.

Hop City 2020 [Northern Monk, SOMA Beer, Popihn, FrauGruber Brewing]

KOLOR
Nie no, liczyłem na bardzo duże zamglenie, a piwo jest cholernie klarowne. Chociaż w nazwie nie było ani słowa o Haze. Kolor to żółty, wchodzący w bursztyn. Piana średnia.

AROMAT
Tutaj jest już nieco lepiej, chociaż wąchałem już lepsze DDH. Gładko i raczej pestkowce. Chociaż z czasem pojawia się się tu coraz więcej cytrusów. Jest tu też element Pina Colada, wszystko do siebie pasuje, ale póki co jest za lekko.

SMAK
Mmm, pierwszy łyczek i od razu czuję te potężne owoce. Zapach miał braki, ale smak uderza z całej siły w moje podniebienie. Ale soczek, kojarzy mi się z miksem cytrusów i pestkowców. Nieco limonki, brzoskwini, nektarynki, a wszystko to z niską goryczką. Wiem, że już kiedyś o tym pisałem, ale nie ma tu zbyt dużo słodyczy. Zamiast tego jest świeżo wyciśnięty sok. Czuć tą różnicę w porównaniu z niektórymi rodzimymi produkcjami. Ciało wydało mi się z początku nieco wodniste, jednak po kilku minutach jest już pełniejsze. A do tego gładkie, jedwabiste i zaje … Wszystko tu pięknie hula. Kolejny łyk i kolejne owocowe uderzenie. Czuję się znokautowany. Ta IPA nie należy do najlżejszych, to rzeczywiście zawodnik wagi ciężkiej. Owocowe odczucia są wyraźne, smaczne i naturalne. Do tego Kokosowe muśnięcie. Top.

Hop City 2020 [Northern Monk, SOMA Beer, Popihn, FrauGruber Brewing]
OCENA : 4,50 / 5,00

Wspólna praca kilku browarów złożyła się na konkretne owocowe doznania. Nie mogę się doczekać wersji 2021.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments