Herr Axolotl Pink Guava [AleBrowar]

Czy wybrałem odpowiednie piwo? Mało alkoholu oraz lekki kwas, tak powino smakować Herr Axolotl Pink Guava z AleBrowaru.

Herr Axolotl Pink Guava [AleBrowar]

W tym roku postanowiłem znacznie poszerzyć swój wachlarz spróbowanych stylów i wybierać się w co coraz to inne piwne kierunki. Dziś nie będzie w sumie “bardzo” inaczej. Moją uwagę przykuło piwo, które polecało mi już sporo osób. Kilku piwnych bloggerów, sprzedawca w Piwoszniku, słyszałem pozytywne opinie już od kilku dobrych miesięcy. Ograniczony budżet nie pozwala jednak zakupić wszystkich piw opisywanych przez znajomych jako “fajne, spróbuj”. Ostatnia wizyta w sklepie zakończyła się zakupami kilku nietypowych rzeczy, jedną z nich było właśnie piwo Herr Axolotl Pink Guava.

STYL: Berliner Weisse Style with Pink Guava added
EKSTRAKT: 9,0 Plato
ALKOHOL: 3,8 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny,
CHMIEL: ?
DODATKI: guawa różowa
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 27.05.2020

Piwo reprezentuje styl Berliner Weisse, niemiecki kwaśny klasyk o niskiej zawartości alkoholu. W piwie z AleBrowaru jest to dokładnie 3,8% przy ekstrakcie początkowym 9 Plato, spore odfermentowanie. Za efekt owocowy odpowiedzialny ma być dodatek gujawy. Przyznam się szczerze, nie jem go za często. W smaku to coś pomiędzy gruszką a jabłkiem. Czy wpasuje się w lajtowy kwaśny klimat?

Na etykiecie widzę wyluzowanego stwora. Trzyma on w ręku owoc gujawy i wyciska z niego sok. Całość wpisuje się w klimatyczne szkice z AleBrowaru. Tym razem jest kilka różnic w rozmieszczeniu informacji, ale są to detale. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze w Lęborku.

Herr Axolotl Pink Guava [AleBrowar]

KOLOR
Słomkowa barwa oraz bardzie wysokie nagazowanie widać już na samym początku. Biała piana rośnie i przybiera na sile z każdą kolejną sekundą. Jest jasno i żółto.

AROMAT
Przyjemne kwaśne nuty, można powiedzieć sesyjne. Nie wykręcają mi nosa, więc wiecie. W tle czuję coś pomiędzy jabłkiem a gruszką. Zapach jest przyjemny, dobrze się zapowiada.

SMAK
Podobnie jest w smaku. Jedynym wyjątkiem jest wyższe odczucie kwasu. Punktem kulminacyjnym są pierwsze sekundy zaraz po nabraniu piwa do ust. Później wchodzą owoce, coś w stylu jabłka, białego jabłka, twardego i lekko kwaśnego. Na koniec wszystko znika, a w ustach pozostaje niewielki kwaśny posmak. Kolejne przechylenie szkła przynosi kwaśnego kopa. Piwo jest nisko wysycone, gładko spływa po moim podniebieniu. Czuję tu lekką dawkę soczystych owoców, fajny efekt. Wspiera i tak dobra już pijalność. Podoba mi się wyrazistość tego piwa, przy tak niskim woltażu nie jest to zawsze oczywiste. Kurcze, żałuję, że nie dorwałem wersji imperialnej. Sesyjny kwas w którym pod koniec brakuje nieco owoców.

Herr Axolotl Pink Guava [AleBrowar]
OCENA : 3,75 / 5,00

Bardzo sesyjna pozycja, nieco kwasu, ciut więcej owoców. Na pewno sprawdzi się lepiej w ciepłe dni.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments