Hazy Disco Saint Petersburg [Browar PINTA / Bakunin Brewing Co.]

Międzynarodowa współpraca, czyli piwo Hazy Disco Saint Petersburg uwarzone przez Browar PINTA oraz Bakunin Brewing Co.

Hazy Disco Saint Petersburg [Browar PINTA / Bakunin Brewing Co.]

Browar PINTA wydał ponownie piwa z serii Hazy Disco. Tak jak przy okazji poprzednich premier i tym razem jest to duet. Ostatnio zdecydowałem się na spróbowanie tylko jednego przedstawiciela, ale za to jakiego! Piwo Hazy Disco Pamplona uwarzone we współpracy z hiszpańskim browarem The Flying Inn zrobiło na mnie dobre wrażenie, do tej pory jest to mój numer jeden, jeśli chodzi o serię Hazy Disco. Czy któreś z nowej dwójki wskoczy na najwyższe miejsce na pudle? Szanse są spore, chociaż patrząc na opinie z internetu puszka Saint Petersburg zbiera bardzo skrajne opinie. Jedni piszą “najlepsze z serii”, a z drugiej strony “dziwny twór”. Lubię podchodzić do piwa z tak różnymi opiniami, wiem wtedy, że nie będzie nudno.

STYL: Double IPA
EKSTRAKT: 20,0 Plato
ALKOHOL: 7,0 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane
CHMIEL: Citra, El Dorado, Enigma, Vic Secret
DODATKI: ?
DROŻDŻE: WLP066: London Fog Ale
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Piwo zostało uwarzone z browarem Bakunin Brewing Co. Jest to rosyjski browar z siedzibą w Saint Petersburgu. Browar PINTA warzył już z nimi piwo Warsaw Express. Ten American Wheat Wine wypadł dosyć dobrze. Dziś kompletnie inny styl, będzie lżej i bardziej pijalnie. Przed Państwem DDH Double IPA. Martwi mnie nieco niski poziom alkoholu, raptem 7% ale ok. Cieszy mnie dobór chmielu. Połączenie amerykańskich odmian z Australią prawie zawsze kończy się sukcesem. DDH oznacza chmielenie na zimno, a ono powinno przełożyć się na piękny aromat. Piwo fermentowało na popularnej odmianie drożdży White Labs WLP066 London Fog, czy zobaczę zamglenie?

A jakież do miasto będzie dziś widoczne na etykiecie? Nazwa piwa zdradza nam wszystko. Tak więc na grafice zaprezentowany jest Sobór świętego Izaaka Dalmatyńskiego, największa prawosławna świątynia w Petersburgu. Nie, nie byłem, ale mam google. Poza tym pełno tu dokładnych informacji na temat składu. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze PINTA w Wieprzu.

Hazy Disco Saint Petersburg [Browar PINTA / Bakunin Brewing Co.]

KOLOR
Piwo wygląda jak piękny New England zapakowany w puszkę. Jasne, żółte, pełne, zamglone, prezencja na piątkę z plusem.

AROMAT
Zapach jest jakościowo bardzo dobry, ale nie bardzo intensywny. Owoce są świeże i dają jedynie przyjemne nuty. Czuję tu mango oraz pestkowce. Aromat klasa, tak pachną dobre produkcję z Wysp.

SMAK
Po nabraniu piwa do ust czuję owoce. Ich intensywność jest również lekko wycofana. Jakościowo jest bardzie dobrze, nieco mango, brzoskwinia, wszystko z niską słodyczą. Po paru sekundach smak znika i pojawia się nieco goryczki. Ta też jest ok, nie jest to wysokie IBU, jednak jak na ramy stylu jest ono dosyć wyraźne. Te gorzkie nuty pozostają ze mną w aftertaste. Brakuje mi nieco pełni w ustach, ale odczucia owoców oraz goryczki dobrze maskują te braki. Z czasem pojawiła się więcej mango, żółta nuta staje się wyraźniejsza. Dla mnie w sam też, lubię ten newenglandowy klimat. Pod koniec jest naprawdę dobrze. Co tu dużo pisać, warto spróbować.

Hazy Disco Saint Petersburg [Browar PINTA / Bakunin Brewing Co.]
OCENA : 4,25 / 5,00

Może zdania są różne, ja będę należał do fanów piwa. Wyraźne żółte owoce i niezła goryczka. Polecam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments