Greatest Hits &+ [Cycle Brewing]

Greatest Hits &+ z browaru Cycle Brewing to piwo ze światowego topu. Czy przebije wszystko co do tej pory piłem?

Greatest Hits &+ [Cycle Brewing]

Najlepsze? Na pewno? Na untappd piwo ma 4,35 co nie jest jakimś powalającym wynikiem 😉 Dla mnie wszystko co ma powyżej 4,25 jest już topem. Nie ma co kręcić nosem. Czytam sobie czasami oceny ludzi i niektórym chyba nic nie dogodzi. Przy każdym piwie powinny być dwie oceny: normicy i piwne geeki. Wtedy jakaś średnia i może by to było wiarygodne. Na piwo z amerykańskiego browaru Cycle polowałem już od dłuższego czasu. Zewsząd słyszę bardzo dobre opinie o ich piwach leżakowanych w beczkach.  Gorzej z dostępnością, taki już urok piw z US. Na szczęście Mikkeller wrzucił kilka butli online i zdobycie tego piwa nie było aż takie trudne. Co z innego z serią piw uwarzonych z dodatkiem kawy, ktoś się jeszcze na nie nie załapał? Butelka, raczej butla, ma większy rozmiar, więc czekałem na odpowiednią okazję, aby wypić ja w duecie. Niedawno odwiedził mnie brat z UK i Greatest Hits &+  umiliło nam wieczór.

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 12,0%
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: Peppers, cinammon, vanilla beans
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 15.05.2018

To co my tu mamy? Piwo to Imperial Stout o mocy 12% alkoholu. Całość leżakowała w beczce po Bourbonie. Warto też zwrócić uwagę na dodatki. Rzut okiem na etykietę i trochę mnie skręciło, ostre papryczki. Nigdy za nimi nie przepadałem, oby stanowiły jedynie łagodne dopełnienie. Dodano tu trzy rodzaje papryczek: ancho, guajillo oraz pasilla. Poza tym słodycz, mniam, cynamon oraz wanilii.

Etykieta jest spoko. Jeśli zestawicie ją z innymi etykietami Cycle znajdziecie tu sporo podobieństw. Przede wszystkim kreski, tworzą one lekko hipnotyzujące oraz surowe obrazy. Prosta kolorystyka, biel, czerwień i kilka ciemniejszych barw.  Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 650 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Cycle.

Greatest Hits &+ [Cycle Brewing]

KOLOR
Piwo ma wygląd klasycznego Imperial Stouta. Kolor to ciemny brąz, ale w samym szkle wygląda na czarny. Piana nie jest zbyt obfita, ale ma swoje pięć minut. Szkoda, że beżowe bąbelki tak szybko pękają.

AROMAT
Na pierwszym planie cynamon. Ogromne ilości. Ogólnie jest lekko i bardzo przyjemnie. Nie czuję tu żadnych nut palonych. Znajdziecie tu jeszcze kawę i słodyczy. Aromat jest ułożony, ale mało intensywny.

SMAK
Pierwszy łyk wyjaśnia wszystko. Najpierw jest cynamon, później miks kawy i czekolady, a na finiszu ostra papryczka. Bałem się o ten finisz, ale niepotrzebnie. Poziom ostrości jest idealnie dopasowany, stanowi jedynie uzupełnienie. Podkręca pozostałe smaki. W kolejnych łykach smaki się powtarzają, ta sama kolejność, te same odczucia. Nic nie blednie. Alkohol jest dobrze ukryty, a ciało nie jest zbyt gęste. Chociaż podczas samego nabierania piwa do ust czuję taką grubszą warstwę. Przy przełykaniu sprawia jednak mniej gęste wrażenie. Dodatkowo, przy nabieraniu do ust ciągle czuć ten boski cynamon. Wow. Znika on w kilka sekund i nuty kawy i czekolady wypełniają całe moje podniebienie. I tak w kółko, powtarzalnie i pysznie. Podoba mi się, że każdy smak ma swoje 5 minut. Żaden nie zakrywa drugiego. Jestem pod wrażeniem. Subtelnie i bardzo smacznie.

Greatest Hits &+ [Cycle Brewing]
OCENA: 4,75 / 5,00

Smakowa poezja. Nie ma co się szczypać z niskimi ocenami. Smaki są wyraźne, dobrze skomponowane. Czapki z głów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments