Gideon’s Pancake Stack [Omnipollo / 3 Sons Brewing]

Gideon’s Pancake Stack z Omnipollo zapowiada tak się tak słodko, że nie wiem, czy wystarczy mi skali do oceny tego piwa.

Gideon's Pancake Stack [Omnipollo / 3 Sons Brewing]

Piwo Gideon’s Pancake Stack to jeden z nowszych wypustów szwedzkiego browaru Omnipollo. Jak większość ich piw, zostało one uwarzone we współpracy. Tym razem jest to browar 3 Sons Brewing z USA. Nie miałem jeszcze przyjemności picia innych piwa z tego browaru. Po ocenach widać, że potafią uwarzyć konkretne Imperial Stouty. W ich bogatym portfolio znajdziecie sporo RISów z dodatkami. Omnipollo także dobrze radzi sobie z mocnym Stoutem i dodatkami. Wystarczy przypomnieć takie piwa jak Original Maple Truffle Ice Cream Waffle czy Anagram.

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 12.50%
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 02.02.2021

Co my tu właściwie mamy? 12,5% alkoholu zwiastuje konkretnego Imperial Stouta. Piwo spędziło ponad rok w beczkach po bourbonie Woodford Reserve. Dodatkowo Omnipollo reklamuje to piwo jak najgęstsze ze wszystkich do tej pory uwarzonych. Wow! Browar rekomenduje też wypicie butelki podczas spożywania porcji placów polanych syropem klonowym. Dlaczego się do tego nie przygotowałem …

Butelka nie ma etykiety. Jest tu obraz w stylu Omnipollo. Co może znajdować się na  froncie piwa, którego tematyką są naleśniki z syropem klonowym? Oczywiście naleśniki z syropem klonowym. Ładnie ułożone, jeden na drugim, pnące się w górę. Polane sowitą porcją syropu. Ale nabrałem ochoty na tą butelkę. Piwo Gideon’s Pancake Stack jest dostępne w butelkach 330 i De Molen.

Gideon's Pancake Stack [Omnipollo / 3 Sons Brewing]

KOLOR
Smoliste i czarne. Piwo leje się jak zużyty olej silnikowy. Nie kłamali z tą gęstością. W szkle jest całkowicie czarne, przepiękny widok. Piana jest, raczej jej nie ma. Jest tu niewiele beżowego nalotu, znika on po kilku sekundach.

AROMAT
Od razu wyrywa z kapci. Duże pokłady syropu klonowego. A naleśniki? Na razie ich nie czuję. Chociaż jak by je sowicie oblać syropem to właśnie tak pachnie 😉 Rozgrzewa i to konkretnie.

SMAK
Tutaj jest podobnie. Piwo pokazuje się od razu ze swojej najlepszej strony. Tony syropu klonowego, słodycz liczona w kilogramach! Konkret. Smak utrzymuje się w mojej buzi przez kilka dobrych minut. Kolejny łyk nie przyniósł nowych doznań, kontynuacja randki z lepkim syropem klonowym. Z czasem na finiszu jest coraz mniej słodyczy, jej miejsce zajmują nuty podobne do beczki albo kostek dębowych. Do tego marcepan i czarne owoce, skala zajebistości tego piwa przebiła sufit. Goryczka? Zapomnicie. A alkohol? Piwo rozgrzewa, ale to nie alkohol, 12% w ciemnym piwie musi jakoś dać o sobie znać. Fajny ulepek o smaku czarnych owoców wymieszanych z syropem klonowym. Jest masywnie, może zbyt klonowo i jednowymiarowo? Jeśli nie lubisz intensywności to odpuść.

Gideon’s Pancake Stack [Omnipollo / 3 Sons Brewing]
OCENA: 4,50 / 5,00

Oceniam wysoko, bo lubię ten klimat. Jest słodko i może trochę sztucznie? Na pewno fanom klasyki nie podejdzie. Ale reszta będzie zadowolona. Typowe Omnipollo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments