Gelato: Strawberry & Rhubarb [Browar Funky Fluid]

Średnio lubię rabarbar, ale nie mogłem się oprzeć piwu Gelato: Strawberry & Rhubarb z Browaru Funky Fluid.

Gelato: Strawberry & Rhubarb [Browar Funky Fluid]
Z tego co dobrze liczę, to jest to siódmy lub ósmy wypust z serii Gelato. Wiem, wiem, ma ona spora grupę przeciwników, ale kogo to interesuje? Jak widać Pastry Sour sprzedaje się wyśmienicie i zrzędzenie niczego nie zmieni. Być może za kilka lat trendy ulegną zmianie i ponownie większość z nas będzie się ekscytowała zwykłym Pilsem. W sumie można to już robić teraz i nie narzekać na resztę. Browar Funky Fluid ma w zanadrzu jeszcze kilka innych puszek. Kila dni temu na ich Facebooku pojawiła się informacja o wypustach numer dziewięć oraz dziesięć. Inne browar też próbują, ale przy tak dużej ilości piw opisywanych jako Pastry Sour łatwo trafić na przekombinowanego przeciętniaka. Dlatego tak dużo osób trzyma się Gelato, ja jestem jedną z nich. Ta seria jest gwarantem wysokiej jakości.

STYL: Pastry Sour
EKSTRAKT: 19,0 Plato
ALKOHOL: 5,8 %
SŁODY: Jęczmienny, pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane
CHMIEL: Huell Melon
DODATKI: truskawka, rabarbar, laktoza, bakterie kwasu mlekowego Plantarum i Rhamnosus
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 27.07.2021

Dziś pierwsze skrzypce będą grały truskawka oraz rabarbar. Takiego połączenia się nie spodziewałem. Do tej pory przeważały tropiki, browar wyszedł jednak ze strefy komfortu i postanowił iść w bardziej kreatywnym kierunku. Jak już na początku zaznaczyłem, nie jestem miłośnikiem rabarbaru. Ani w kompocie, ani z cieście. Może pozycja z Funky Fluid przekona mnie do tej rośliny? Z drugiej strony truskawki, które zawsze smakują dobrze. Zawsze. Browar wyciągnął wnioski z poprzednich warek i zdecydował się na podniesienie kwasowości. Uważam to za dobre posunięcie.

Etykieta zachęca do zakupu. Nawet mimo negatywnego nastawienia do Pastry Sour, czy jesteś w stanie odmówić tym kolorowym lodom podanym z grubym, chrupiącym wafelku? Żywe kolory też robią swoje. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Błonie w Błoniach.

Gelato: Strawberry & Rhubarb [Browar Funky Fluid]

KOLOR
Piwo prezentuje się niezbyt okazale. Ciemne, czerwone błoto z dosyć dużą pianą. Przegazowane?

AROMAT
Na początku wydawało mi się nieco sztuczne. Z czasem z tej sztuczności wyłonił się rabarbar. A może to bardziej truskawka? Jest tu ewidentna czerwona słodycz. Mnie ten aromat nie porwał.

SMAK
Ale kwaśny kompocik. Poważnie, na tym stwierdzeniu mogę zakończyć recenzję. Piwo w smaku przypomina mi do złudzenia kwaśny kompot z dodatkiem truskawek. Rzeczywiście, czuć podwyższony kwas. Chyba we wcześniejszych piwach nie czułem go tak wyraźnie od samego początku? Ciało nie jest zbyt potężne, ale całość pasuje do kwaśnego klimatu. Rabarbar nie jest zbyt wyraźny, w smaku truskawki dominują coraz bardziej. Po aromacie miałem na niego ochotę, a tutaj? Nic. Na szczęście całość jest dobra. Mimo dodatku laktozy słodyczy można szukać tu że świecą w ręku. Każde kolejne przechylenie szkła to kwas, nieco truskawki i kwas na finiszu. Nie najlepsze w serii, ale i nie najgorsze.

Gelato: Strawberry & Rhubarb [Browar Funky Fluid]
OCENA : 4,00 / 5,00

Wyraźny aromat i nieco mniej smaku. Każdy lubi truskawki, więc nikt nie powinien narzekać na nutę przewodnią. Lato zamknięte w puszce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments