Gelato: Blue Velvet [Browar Funky Fluid / Beer Bastards]

Oby piwo Gelato: Blue Velvet uwarzone przez Browar Funky Fluid oraz Beer Bastards wyróżniało się nie tylko kolorem.

Gelato: Blue Velvet [Browar Funky Fluid / Beer Bastards]

Browar Funky Fluid poszedł drogą w kierunku Europy i otworzył własny sklep internetowy z piwem. To wszystko w kraju, w którym obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu przez internet, a większość kraftu można teraz spokojnie kupić online. Kraj paradoksów wita. Inne browary też sprzedają, ale to co wyróżnia FF to bardziej profesjonalne podejście do tematu. Nie mówię chodzi mi jedynie o design i funkcjonalność strony, ta jest na odpowiednim poziomie. Browar, obserwując zachodnie zwyczaje, ogłosił m.in. specjalne wydania małych warek dostępne jedynie na ich www. Poza tym na stronie regularnie dodawane są piwa z innych krajów Europy oraz USA. Ja ze sklepu zamierzam korzystać, głównie ze względu na Pastry.

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: 19,0 Plato
ALKOHOL: 5,8 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne, maltodekstryna
CHMIEL: El Dorado
DODATKI: puree z jagód, puree z bananów, puree z fioletowego batata, laktoza, fiołki, bakterie kwasu mlekowego Plantarum i Rhamnosus, ekstrakt waniliowy, naturalne aromaty
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 14.01.2022

O wersji Blue Velvet słyszałem już kilka tygodni temu, miała być wyjątkowa. Na pewno będzie taka ze względu na kolor. Jagody, fioletowe bataty oraz fiołki powinny nadać piwo ciekawych kolorytów. Wizualnych oraz smakowych. Te trzy dodatki to niezły pomysł na koktajl, a browar dorzucił jeszcze banany. Piwo ma bardzo dobre oceny, a seria Gelato, o ile nie zalicza wybuchowych wtop, to raczej top polskiego Pastry Sour. Liczę na bombę.

Opisywanie etykiety piw z serii Gelato robi się nudne, więc może pominę ten Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Zarzecze.

Gelato: Blue Velvet [Browar Funky Fluid / Beer Bastards]

KOLOR
Zazwyczaj opisywanie koloru jest nudne. Dziś jest inaczej. Ciemna czerwień, podoba mi się piana, ma ona identyczną barwę.

AROMAT
Banan nie jest wielce dominujący, ale jego charakterystyczna żółta nuta daje o sobie znać. Zaraz za nią pojawia się nuta leśnych owoców. Całość jest słodka.

SMAK
W smaku jest już dużo więcej kwasu. Nie żeby wykręcał, ale na pewno nie będę dziś pił ulepu. Banan dodaje żółtych nut, łagodzi odczucia kwasu. Prym wiodą tutaj owoce leśne, ale banan z każdą kolejną sekundą przybiera na sile. Robi się słodko, może to pod wpływem etykiety, może nie? Czuję bataty. Ich charakterystyczna słodycz jest tu wyraźnie wyczuwalna. Ogólnie balans pomiędzy kwasem a słodyczą jest dobrze wyważony. Ciało robi swoje, jest gęste, przyjemnie płynie po moim podniebieniu. Nie ma tu kwiatów, pewnie dały jedynie barwę. Dobre.

Gelato: Blue Velvet [Browar Funky Fluid / Beer Bastards]
OCENA : 4,50 / 5,00

Może to kolor? Może odstawienie Pastry Sour na dłużej? Piwo bardzo mi podeszło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments