Gates Are Open [Browar Maltgarden]

Czy Gates Are Open z Browaru Maltgarden okaże się jedną z lepszych polskich IPA jakie piłem?

Gates Are Open [Browar Maltgarden]

Staram się sprawdzić każde wyżej ocenianie IPA uwarzone w Polsce w celu znalezienia tego najlepszego. I tak już od kilku lat, przemierzam drogę między domem a sklepem i sprawdzam co nowego pojawiło się na półkach. Browar Maltgarden to taki nowy i stary browar. Wszyscy znają już historię rozłamu w Browarze Rockmill, i wszyscy wiedzą, że ich IPA trzymały wysoki poziom. Stąd też moje zainteresowanie piwem Gates Are Open. Poza tym zebrało ono pochlebne opinie wśród innych blogerów. Nie żebym za bardzo się tym sugerował, ale jeśli mam ograniczony wybór to wolę sprawdzać te polecane produkty, a nie te ze złymi ocenami.

STYL: Wheat IPA
EKSTRAKT: 16,0 Plato
ALKOHOL: 6,5 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane
CHMIEL: Citra, Nelson Sauvin, Equinox, Mosaic
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 21.11.2019

Gates Are Open to nic innego jak pszeniczne India Pale Ale. Spora ilość pszenicy w zasypie powinna się przełożyć na gładkie ciało i sporą pijalność. Do tego ciekawy miks chmielu w postaci następujących odmian : Citra, Nelson Sauvin, Equinox, Mosaic. Jestem miłośnikiem Nelsona i cieszę się, że coraz więcej browarów po niego sięga. Maltgarden obiecuje tu tropiki i białe owoce, zobaczymy.

Etykieta wygląda ok. Pomysł był prostu, weźmy spray i maźnijmy coś na ścianie. Trzy kolory, potem nazwa piwa i koniec. Za dużo się tu nie dzieje, więc nie będę się rozpisywał. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Bytów Browar Kaszubski w Bytowie.

Gates Are Open [Browar Maltgarden]
KOLOR
Rzeczywiście, całość jest bardzo jasna. Piwo ma jasno słomkowy kolor i jest lekko zamglone. Za to piana, dawno nie widziałem tak dużej czapy w IPA. Utrzymała się ona na powierzchni kilka dobrych minut.

AROMAT
Tu bez zaskoczenie, aromat dostarcza sporo chmielowości. Zapach jest bardzo orzeźwiający, czuję tu białe winogrona oraz niewielką dawkę cytrusów. Jest też nieco nut pochodzących od pszenicy, a może tak mi się tylko wydaje? Ogólnie jest łagodnie i gładko. Wychodzi też coś podobnego do … bananów?

SMAK
Tu jest dużo lepiej. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę to fajne ciało. Jednak pszenica robi robotę, nie brakuje tu pełni. Do tego nuty tropików są tu zdecydowanie lepiej wyczuwalne. Winogrona są teraz na drugim planie. Całość jest bardzo lekka w odbiorze, co za tym idzie, piwo jest bardzo pijalne. Naprawdę, połączenie ciała wraz z fajnymi owocami się sprawdziło. Na pewno wpływ na to ma niska słodycz, piwo jest nawet lekko wytrawne. To chmiel daje tu słodkie owoce, słodycz ze słodów tu nie wyczułem. Jako na IPA to rzeczywiście jest tu lekko, posmak owoców szybkość znika. W dobie DDH jestem przyzwyczajony do większych chmielowych doznań. Chociaż to piwo ma właśnie takie być. Gładkie, pijalne z tropikami. No i winogrona, na końcu znowu się pojawiły. Tak więc całość uważam za udane wykonanie.

Gates Are Open [Browar Maltgarden]
OCENA : 3,75 / 5,00

Ciekawa pozycja. Jest ona skierowana do fanów lekkich piw. Są owoce jednak zbyt szybko znikają.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments