Funky Garden Vol. 7: Chocolate Glazed Doughnut [Browar Funky Fluid / Browar Maltgarden]

Słodkie konkrety, czyli piwo Funky Garden Vol. 7: Chocolate Glazed Doughnut uwarzone przez Browar Funky Fluid oraz Browar Maltgarden.

Funky Garden Vol. 7: Chocolate Glazed Doughnut [Browar Funky Fluid / Browar Maltgarden]

Nie tak dawno świętowaliśmy tłusty czwartek. Nauczony wszystkimi poprzednimi tłustymi czwartkami swojego pączka zakupiłem już kilka minut po otwarciu piekarni. W poprzednich latach miałem problem, z czym go sparować? Problem ten rozwiązał styl o nazwie Pastry Stout. Piwa ze słodkimi dodatkami istniały już na długo przed ich oficjalnym nazwaniem. Jednak od około dwóch lat Pastry święci tryumf w naszym kraju. Styl ten jest więc idealnym wyborem na to słodkie święto. Seria Funky Garden ma już kilka wybitnych piw w swoich szeregach. Moim numerem jeden jest bez wątpienia numer cztery. Czy siódemka ma szansę się do niego zbliżyć?

STYL: Pastry Stout
EKSTRAKT: 30,0 Plato
ALKOHOL: 12,0 %
SŁODY: jęczmienny, żytni, płatki owsiane, laktoza
CHMIEL: ?
DODATKI: Pączki, ziarna kakaowca, wanilia, aromat pączków
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 02.02.2022

To chyba już któryś Pastry Stout z Maltgardena, który jako podstawę ma trzydzieści Plato. Tym razem udało się wyciągnąć dwanaście procent alkoholu. A jednak, jestem w lekkim szoku, gdyż do piwa dodano pączki. Nie wiem jak to wyglądało, ale zapewne nie wniosły one zbyt wiele. A może wrzucono jednego symbolicznie? W składzie znalazł się też aromat pączków, on na pewno zrobi robotę. Poza tym ziarna kakaowca oraz wanilia, każdy lubi ten duet.

Na etykiecie widzę po raz kolejny czaszkę, tym razem trzyma ona w ręku dwa pączki. Bardzo stylowo, ciekawe nawiązanie do poprzednich etykiet z serii Funky Garden. Za desing odpowiedzialne są Thrist.pl oraz pelcc.ilustra. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Zarzecze.

Funky Garden Vol. 7: Chocolate Glazed Doughnut [Browar Funky Fluid / Browar Maltgarden]

KOLOR
Ciemny brąz, nie w stylu pączka. W szkle też widać wyraźne brązowe przebłyski. Piana marna.

AROMAT
Zapach w stylu Pastry, bez dwóch zdań. Na pierwszy plan wysuwa się wanilia, za nią pojawiło się coś sztucznego. Na szczęście na końcu, więc bez paniki. Są też ziarna kakaowca, chleb, czekolada, mało tego pączka.

SMAK
Na początku ciężko wyczuć mi główną nutę. Na pewni jest słodko, nawet oblepiająco. Jednak zaraz po przełknięciu czuję posmak lukru, który idzie w coś lekko gorzkiego. Myślę, myślę, wiem, kakaowiec. To on wychodzi na finiszu, podobnie było w przypadku aromatu. To co odróżnia smak od aromatu, to większa ilość nut pączka. Nie jest to stuprocentowy pączek, jednak pełnia przypomina mi ten tłusty przysmak. Co do odczuć smakowych są one łagodne, może nawet za łagodne? Piłem już wyraźniejsze piwa. Poza tym ile było już pozycji z kakaowcem i wanilią? W wielu z nich ktoś z duetu przejmował inicjatywę, dziś są za bardzo wycofane. A ten pączek też jakoś mnie nie przekonuje. Taki pączek bez nadzienia.

Funky Garden Vol. 7: Chocolate Glazed Doughnut [Browar Funky Fluid / Browar Maltgarden]
OCENA : 4,00 / 5,00

Oczekiwania był dużo większe. Nie było kopa pączkowego klimatu. No nic, czekam na numer osiem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments