Funk Around: BBNo Chocolate Waffle [Browar Funky Fluid / Brew By Numbers]

Batonik z piwem? No kto by pomyślał. Pora sprawdzić Funk Around: BBNo Chocolate Waffle uwarzone przez Browar Funky Fluid oraz Brew By Numbers.

Funk Around: BBNo Chocolate Waffle [Browar Funky Fluid / Brew By Numbers]

Ostatnio w piwnych internetach pojawił się modny wpis opisujący domowy sposób na uwarzenie własnego sztosa za gorsze. Wymrażane piwo, dodatek alkoholu i batonika Prince Polo dał efekt podobny do wielu dużo droższych pozycji z USA. Wniosek? Jeśli ktoś ma ochotę na eksperymenty to proszę bardzo. Piwna rewolucja powstała właśnie dzięki takim odważnym osobom, jak autor tego postu. Cała ta kłótnia, czy to jeszcze piwo? A może nie? Jest dla mnie bez sensu. Każdy powinien pić to na co ma ochotę. Jeśli ktoś wzbogaca smak piwa o baton? Proszę bardzo. W komentarzach dało się też znaleźć wpis jednego z członków Funky Fluid informującego, że cała ta afera będzie zapewne kojarzona z ich nowym piwem, które właśnie ma nawiązywać do popularnego batonika. A może to tylko przemyślana akcja marketingowa? 😉

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: 30,0 Plato
ALKOHOL: 11,0 %
SŁODY: jęczmienny, żytni, owsiany, laktoza, płatki osiane, płatki pszenne
CHMIEL: ?
DODATKI: ziarna kakaowca, aromat wafelków
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 03.02.2022

Jest to już drugie piwo powstałe w wyniku współpracy FF z brytyjską ekipą Brew By Numbers. Pamiętacie ich TIPA? Ja nie byłem nią mega zachwycony, ale piwo prezentowało się dobrze. Dziś będą to również imperialne klimaty, ale w stylu Pastry. Jak już zapewne zdążyliście się zorientować piwo ma nawiązywać do popularnego Prince Polo. Tak wiem, jest kilka rodzajów, to będzie jednak podstawowa wersja batona. Aby to osiągnąć browary zdecydowały się na dodanie do piwa ziaren kakaowca Kolumbia Tumaco dostarczonych przez Beskid Chocolate. Owe ziarna wnoszą nuty kakao, orzecha oraz banana. Nie licząc tego ostatniego, będzie to prawdziwe Prince Polo.

Puszka prezentuje się dosyć odblaskowo, połysk widoczny jest z daleka. Ma on w sobie coś z satyny. Rozkład nawiązuje stylem do poprzedniej puszki owego duetu. Tym razem widzę tu inną barwę oraz batonika. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Zarzecze w Zarzeczu.

Funk Around: BBNo Chocolate Waffle [Browar Funky Fluid / Brew By Numbers]

KOLOR
Piwo jest ciemne, nie wiem, co mogę więcej o nim napisać? Brąz, w szkle czerń. Brak piany.

AROMAT
No dobra, Prince Polo. Na tym mogę zakończyć opisywanie zapachu. Mocne uderzenie wafla, czekolady oraz słodyczy oddaje w stu procentach popularnego batona. Trochę w to nie wierzyłem, czytając inne opinie, ale udało się im idealnie odwzorować oryginał.

SMAK
Tu jest już nieco inaczej. Nie jest to stuprocentowe Prince Polo, ale i tak jest blisko. W sumie ciężko przełożyć batona na piwo. Jedno się je, drugie pije. Zacznę od końca, finisz to wafelki. Chyba w żadnym piwie nie czułem ich aż tak wyraźnie? Do tego orzechy, mają lekko kremowy wydźwięk. Początek to oczywiście ziarno kakaowca, ma one rzeczywiście bardzo orzechowy klimat. Ciało nie jest zbyt gęste, jak na tak imperialne parametry. Alkohol jest bardzo dobrze ukryty, piszę o nim z obowiązku. Słodycz jest zauważalna, ale nie dominująca. Dobrano ją idealnie, chociaż pod koniec jej poziom nieznacznie wzrasta. Piwo jest bardzo naturalne, aromaty nie zrobiły mu źle. Prince Polo osiągnięte w tak dobry sposób, polecam.

Funk Around: BBNo Chocolate Waffle [Browar Funky Fluid / Brew By Numbers]
OCENA : 4,25 / 5,00

Oczekiwałem efektu batonika i taki też efekt otrzymałem. Nie wyrwało mnie z butów, ale warto iść tą drogą. Czekam na trzecie piwo obu browarów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments