Footprint [Browar Funky Fluid]

Kolejna jubileuszowa puszka, czyli piwo Footprint uwarzone przez Browar Funky Fluid.

Footprint [Browar Funky Fluid]

Piwo zostało uwarzone z okazji urodzin popularnego poznańskiego lokalu o nazwie Piwna Stopa. Nie jestem typem podróżnika, ale nawet ja byłem w tym pubie podczas ostatniej wizyty w Poznaniu. Widząc po wpisach z Untappd jest on lubiany przez lokalnych fanów kraftu, którzy zostawiają w tym miejscu sporo checkinów. Zapewne nie raz zagościł tam też Funky Fluid. Browar bijący rekordy, jeśli chodzi o liczbę piwnych premier w 2020 roku. Przeglądam swoje ostatnie wpisy i co drugi z nich jest wpisem z Funky Fluid. Ja narzekał nie będę, piwa trzymają bardzo wysoki poziom, więc oby nadal było ich tak wiele.

STYL: New England Double IPA
EKSTRAKT: 18,0 Plato
ALKOHOL: 7,3 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Sabro, Mosaic, Syrian Wolf, El Dorado
DODATKI: ?
DROŻDŻE: London Fog
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 20.04.2021

Zacznę od stylu. Piwo reprezentuje popularne New England Double IPA. Brakuje mi tylko DDH, ale hoprate prezentuje się zacnie i wynosi 20 g/L. Tak więc spokojnie można umieścić DDH w nawiasie. Cieszy mnie też zawartość alkoholu, w końcu coś w granicach 7,5%. Urodzinowe piwo zostało nachmielone czterema odmianami: Sabro, Mosaic, cieszący się ostatnio popularnością Syrian Wolf oraz El Dorado, które zawsze przypada mi do gustu. Ciekawe zestawienie. Piwo fermentowało na drożdżach London Fog.

Na etykiecie widać oczywiście stopę. Idealna grafika dla fetyszystów. A jak inaczej mogła wyglądać kolaboracja z Piwną Stopą? W owej stopie odbity jest kawałek świata, a konkretnie część Azji. Podobają mi się żywe barwy. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Nepomucen.

Footprint [Browar Funky Fluid]

KOLOR
Jasne, co tu więcej pisać? Może nie idealnie. Zamglenie totalne, miara dosyć mizerna.

AROMAT
I tu robi się ciekawie. Zapach nie niesie ze sobą wyłącznie tropików, czuję tu fajne nuty pomarańcze. Nie ma tu zbyt wielkiej słodyczy, bardziej skórka od owoców. Wyrazistość jest średnia.

SMAK
Na szczęście pierwsze przechylenie szkła niesie ze sobą dużo wyraźniejsze odczucia. Owoce przegrywają z goryczką, przynajmniej na początku. IBU idzie w stronę skórki od pomarańczy, zalatuje też nieco grejpfrutem. Jednak soku dziś nie będzie, za drugim razem goryczka weszła na wyższy poziom. Może nie ma tu za wielu owoców, ale w piwie znalazłem soczystość. To must have każdego dobrego IPA. Wyczułem też nieco nut kwiatów, razem z pomarańczą, miąższem oraz skórką, bardzo oryginalne połączenie. O, jest też melon. Całość kieruje się w kierunku West Coast, poważnie, goryczka stanowi tu 70%. Teraz coraz bardziej przypomina mi ona grejpfruta. Ale to piwo jestem wyraźne, ten jubileusz wyszedł bardzo dobrze. Soczek w ciele i IBU na finiszu. To piwo znajdzie wielu zwolenników.

Footprint [Browar Funky Fluid]
OCENA : 4,25 / 5,00

Ta Imperial IPA zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Odpowiednia kombinacja chmielu i jestem kupiony.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments