Fluidity [Browar Szpunt / Funky Fluid]

Piwo Fluidity to konkretnie zamglone Pale Ale uwarzone przez Browar Szpunt oraz Funky Fluid.

Fluidity [Browar Szpunt / Funky Fluid]

Dobrych Pale Ale nigdy za wiele. Dla mnie styl ten był od zawsze alternatywą dla Lagera. Szukacie idealnego i lekkiego piwa z odpowiednią dawką chmieli? Proszę bardzo. W sklepach pojawia się coraz więcej tego typu piw, dla mnie na plus. Za modą (chociaż do tego jeszcze daleko) poszedł Browar Szpunt. Swoją drogą, dawno nie piłem piwa z tego browaru. Kojarzyłem go jeszcze z serią etykiet z samochodami, dziś butelka wygląda zupełnie inaczej. Piwo powstało w kooperacj z Browarem Funky Fluid, który to od kooperacji nie stroni. Browar zaliczył ich naprawdę dużo, świadczy to o wysokim poziomie jego produktów i szacunku w branży. Jak już współpracować, to nie z byle kim. Funky fluid potrafi dobrze nachmielić piwo, dlatego jestem spokojny o dzisiejszą degustację.

STYL: Hazy Pale Ale
EKSTRAKT: 13,0 Plato
ALKOHOL: 5,0 %
SŁODY: słody jęczmienne, pszeniczne, płatki owsiane
CHMIEL: El Dorado, Galaxy, Amarillo
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA:  08.10.2020

Oprócz wspomnianego wyżej Pale Ale widzę tu też popularne ostatnio Hazy. Oznacza to, że piwo będzie zamglone. W składzie widzę słody pszeniczne oraz płatki owsiane, to one zadbają o ten efekt. Zamglenie zależy też w dużym stopniu od drożdży, ale mało który browar podaje nazwę szczepu wykorzystanego podczas fermentacji. Plus za podanie chmielu. Jestem bardzo ciekawy, jak wyjdzie połączenie El Dorado oraz Galaxy? Oba chmiele wspierane będą przez cytrusowe Amarillo.

Etykieta mieni się na wszystkie strony. Wykonana jest z połyskującego materiału, widać na niej fajne połączenie różu i czerni. Podano tu też skład, a logotypy obu browarów uśmiechają się do mnie z bocznej części etykiety. Całość wykonana jest przez firmę flov.co, dobra robota. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone dla Browaru Szpunt.

Fluidity [Browar Szpunt / Funky Fluid]

KOLOR
Piękny efekt hazy, piwo jest fajnie zamglone i bardzo jasne. Widzę tu słomkową barwę, która w szkle nieco ciemnieje. Piana nie jest zbyt obfita i szybko znika.

AROMAT
Zapach jest mało wyraźny. Drugie i trzecie podejście niewiele pomogło. Dopiero przy mocniejszym zaciągnięciu poczułem nieco nut owoców. Są one wyblakłe. Czuję tu nektarynki oraz brzoskwinie. Mają one słodki podkład. Na razie jest średnio.

SMAK
W smaku jest już dużo lepiej, chociaż po tak kiepskim aromacie nie jest to wielkie wyzwanie. Czuję tu białe owoce, winogrona oraz brzoskwinie. Na szczęście są one wyraźne. Na finiszem nie ma goryczki, piwo nie jest zbyt słodkie, więc brak sporego IBU w niczym nie przeszkadza. Ciało nie jest zbyt pełne, w końcu to Pale Ale, jednak smak i soczystość zrobiły swoje, przez co piwo jest fajne w odbiorze. Do winogron doszedł też ananas, profil piwa robi się bardziej owocowy. I jak tu nie lubić tego stylu? Całość jest lekka w odbiorze, a przy tym wyraźna i dosyć pełna. Podoba mi się czysty profil piwa, owoce i żadnych nieprzyjemnych nut. Szanujcie dobre Pale Ale, oto jedno z nich.

Fluidity [Browar Szpunt / Funky Fluid]
OCENA : 4,00 / 5,00

Bardzo wyraźny Pale Ale z fajną dawką chmielu. Idealne piwo na lato? W zimny dzień też nim nie pogardziłem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments