Festiwal Piwa w Auchan – czy warto?

W Auchan w dniach 23.06 – 29.06 odbywa się Festiwal Piwa. Z czym to się je i czy warto odwiedzić w tych dniach market?

Auchan piwo cena

Akcja objęła sklepy Auchan i Simply. Założenia Festiwalu Piwa są proste, przez kilka dni na półkach w marketach pojawią się ogromne liczby piw rzemieślniczych i regionalnych. Dodatkowo w kilku marketach do dyspozycji klientów będą doradcy, których będzie można poprosić o radę przy wyborze piwa. Brzmi dobrze.

Na początku słowa uznania dla sieci Auchan. Dostrzegli oni bowiem grupę klientów, którzy poszukują piw specjalistycznych i sukcesywnie wprowadzają u siebie ten asortyment. Zauważyłem to już kilka tygodni temu, kiedy podczas zakupów moją uwagę przykuł duży baner reklamujący piwa kraftowe. Niestety, oprócz banera za wiele się tam nie działo. Wybór był raczej średni, ale i tak o wiele lepszy niż w innych marketach. Tesco, Carrefour są w tej chwili daleko za Auchan. Carrefour zasłynął swoją piwną gazetką, która aż biła po oczach ilością błędów. Tak to jest, gdy teksty opracowuje się na podstawie google. Auchan nie popełnił tego błędu i stworzył kampanię razem z ekipą z Chmielologii. Odwiedziłem sklep kilka tygodni po odkryciu banera. Jego już nie zastałem, ale na półkach pojawiło się o wiele więcej piw kraftowych. Pozytywne zaskoczenie. I własnie z takim nastawieniem postanowiłem odwiedzić sklep w terminie Festiwalu Piwa, co zastałem?

Z racji tego, że jestem z Olsztyna opiszę akcję z perspektywy swojego miasta. Od razu po przekroczeniu bramek widać ogromne banery z kuflami piwa i półki uginającej się pod ogromną liczbą piw. Dodatkowo nad półkami wywieszone są opisy piwnych stylów, od tych najpopularniejszych po te znane tylko nielicznym. Wygląda to fajnie, czas sprawdzić jak wygląda asortyment. Moją uwagę przykuł baner z napisem Lambic. Podszedłem bliżej do półki, aby sprawdzić jakie piwa w tym stylu są w ofercie marketu, a tam cała półka … Kasztelana Niefiltrowanego.

Auchan piwo

Sprawdziłem pozostałe style i tylko w kilku opis zgadzał się z tym co stało na półce. Ok, zamysłem było zapewne pokazanie różnorodności piwnego świata, ale chociaż jedno piwo w danym stylu powinno być dostępne. I to w okolicy banera. Piwnego doradcy też nie widziałem, ale nie miałem ciśnienia go spotkać. Po zapoznaniu się z asortymentem doszedłem do wniosku, że wcale tak dużo nowych kraftowych piw nie ma. Było sporo piw z Doctor Brew, Browaru Setka, Glogera, Browaru ReCraft. Znalazło się kilka (zdecydowanie za mało) butelek z takich browarów jak PINTA, AleBrowar, Inne Beczki, Raduga czy Wrężel. Jak na Olsztyn przystało, rządził Browar Kormoran. Nie mam nic do tego Browaru, ale na terenie całego miasta nie ma żadnego problemu z dostępnością ich piw. Liczyłem na znacznie większy wybór innych dostawców. A co z cenami? Bez rewelacji, większość cen oscyluje na poziomie sklepów specjalistycznych. Tutaj kilka fajnych promocji:

PINTA Atak Chmielu – Dobra, klasyczna American IPA za 5,95 zł

piwo PINTA Atak Chmielu cena

BROWAR KORMORAN Witbier – Pozycja obowiązkowa dla miłośników Wit’ów za 5,69 zł

piwo Browar Kormoran Witbier cena

ALEBROWAR Be Like Mika – Przyjemny Wheat na amerykańskich chmielach za 7,09 zł

piwo AleBrowar American Wheat cena

ZESTAW KOMES plus SZKŁO – Cztery (może trzy) ciekawe piwa z Komesa plus firmowe szkło za 28,99 zł.

piwo AleBrowar American Wheat cena

PINTA American Black – Stout z amerykańskim chmielem, ale cena już mało atrakcyjna, 7,89 zł.

piwo PINTA American Black cena

Na koniec szkło. IPA GLASS marki KROSNO za 3,19 zł (!). Aktualna cena na stronie producenta to 4,62 zł.

IPA Glass Kronso cena

Całą akcję oceniam na plus. Osoby nie pijące piw kraftowych może skuszą się na jakieś regionalne piwo i z czasem przekonają się do piw rzemieślniczych. Nie każdemu od razu smakują piwa nachmielone do granic możliwości, o czym pisałem w felietonie jak przekonać kogoś do picia piw kraftowych. Ja czułem się lekko zawiedziony. Nie znalazłem w Auchan nic ciekawego. Sporo przeciętnych piw w średnich cenach. Poszperałem trochę w internecie i okazuje się, że w innych miastach było inaczej. Dużo większy asortyment i kilka perełek by się znalazło. Nie lubię akcji promocyjnych, gdzie oferta w danym mieście różni się znacząco od tej z drugiego miasta. A prawdziwym zwycięzcą został ten, który odwiedził … Intermarche, gdzie w cenie 15,99 zł można ponownie dostać piwo KORD.

Intermarche KORD cena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o